דוקר היהודי בבית ג'אלא הורשע בניסיון רצח

פיגוע דקירה. ארכיון. צילום: דו"צ
שופטי ביהמ"ש הצבאי ביהודה הרשיעו את המחבל אחמד מסאלמה בניסיון לרצח, לאחר שדקר יהודי מספר פעמים באמצעות סכין יפנית בבית ג'אלא

שופטי ביהמ"ש הצבאי יהודה במחנה עופר הרשיעו את המחבל אחמד נאפז מוחמד מסאלמה, שדקר יהודי בבית ג'אלא לפני כשנתיים וחצי, בעבירת ניסיון לרצח והחזקת סכין. בהחלטתם כתבו השופטים "צבר הראיות מוכיח ברמה שמעבר לספק סביר את כוונת הנאשם לגרום למותו של המתלונן".

התקיפה אירעה בנובמבר 2018, סמוך לחנות מכולת בבית ג'אלא. המחבל זיהה את הקונה היהודי יוצא מהחנות, ודקר אותו באמצעות סכין יפנית בראשו ובפניו לא פחות מתשע פעמים. הפצוע הצליח להיחלץ מהמחבל כשהוא שותת דם, והמחבל נמלט מהזירה. בני משפחתו הסגירו אותו לכוחות הביטחון.

בהחלטתם התייחסו השופטים רס"ן אבי וסטרמן, רס"ן ד"ר שי פרבר ואב"ד סא"ל ראני עמאר לכוונת הנאשם בעת ביצוע הפיגוע "הראיה העיקרית המצביעה על כוונת הנאשם היא אמירתו כי בדרכו לבית ג'אלא מצא סכין יפנית על הרצפה. הוא הגיע לבית ג'אלא סמוך לסופרמרקט.. וראה בחור שמגיע לכיוון רכב בעל לוחית זיהוי צהובה ופותח אותו, ו"הבנתי שבעל הרכב יהודי".".

עוד תואר בהכרעת הדין כי "הנאשם התקרב לבעל הרכב, הוציא את להב הסכין היפנית אולם לא פתח אותו, תפס את היהודי מצווארו ודקר אותו בלהב באזור פניו, שלוש פעמים. בהמשך אמר (המחבל) כי אם הבחור היה ערבי לא היה תוקף אותו, וכי תקף אותו כיוון שהוא יהודי ו"היהודים כבשו את אדמתי. באותה שניה רציתי לדקור אותו ולהרוג אותו".".

בהמשך שינה המחבל את גרסתו, אולם השופטים דחו אותה כי "עדותו של הנאשם בפנינו לא עוררה אמון. מדובר בגרסה כבושה אשר לא ניתנו טעמים ראויים לכבישתה, ויש לדחותה".

עוד הוסיפו השופטים "מדבריו (של המחבל) עולה כי הרקע למעשה הוא לאומני. הנאשם הודה בחקירתו באופן ברור בקיומה של כוונה להמית.. התביעה הוכיחה מעבר לספק סביר את התקיימות היסוד הנפשי של כוונה להמית בנאשם, ויש להרשיעו בעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוננה (המקבילה לניסיון לרצח), וכן בעבירה של החזקת סכין".

עו"ד חיים בלייכר. צילום: חוננו

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את הפצוע מסר "אנו מברכים על הכרעת הדין הערוכה לפי השכל היישר. מחבלי הטרור פועלים כל העת להשמידנו בכל אמצעי הנקרא לידיהם, באכזריות ובתאוות רצח.

המדד לכוונת רצח אינו רק גודל הסכין או סוגו אלא מעשיו ומניעו של המחבל, אשר ברור לכל בר דעת מה כוונותיו. אנו נמשיך ללוות את הפצוע ולדרוש שיינתן למחבל ענישה מחמירה ומרתיעה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק