גייס חמישי: הרשימה המשותפת התגייסה נגד פעילות צה"ל בעזה

בעוד תושבי בדרום, השפלה והמרכז מתמודדים תחת התקפת טילים מצד עזה, חברי הרשימה המשותפת תוקפים את ישראל על הפעילות בתוך רצועת עזה.

ח"כ עופר כסיף התייחס למצב הביטחוני ואמר: "מה שנקרא "חיסולים ממוקדים" הוא דבר פסול ערכית, מוסרית, פוליטית אבל גם בטחונית. הוכח כבר פעם אחר פעם שלא רק שהם לא מועילים, אלא הם מזיקים לביטחון של כולנו. זה בנוסף לכך שהם פסולים מוסרית. מה שמניע את נתניהו זה הצלת עורו שלו מאיימת בית הכלא, והממשלה העתידית שאולי תהיה בלעדיו.

"הוא רוצה מלחמת שלום הרוטציה ואת זה אנחנו צריכים להבין ולמנוע. הפצצה המתקתקת היחידה שמאיימת היום על כולנו זה נתניהו עצמו, ראש הממשלה המושחת והמסוכן לכולנו" הוסיף ח"כ כסיף.

יו"ר הרשימה המשותפת, אימן עודה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב על ראש הממשלה נתניהו: "אדם ציני שהפסיד שתי בחירות ברצף ישאיר רק אדמה חרוכה בניסיון נואש להשאר בתפקידו. במשך עשור קם כל בוקר במטרה להעמיק את הכיבוש ולהרחיק את הסיכוי לשלום – וכך עשה גם היום".

ח"כ הבה יזבק היחסה גם היא למתרחש בעזה וכתבה "המלחמה הזו היא לא רק תרגיל פוליטי, אלא מדיניות מתמשכת של כיבוש, מצור וחיסולים ממוקדים. מכל הקשת הפוליטית מיישרים קו כשזה נוגע לעזה, בנסיון לייצר רווח פוליטי. אף אחד לא מעז לומר די לכיבוש ודי למלחמה! כולם מאוחדים סביב המצור והכיבוש. נתניהו פורץ במלחמה וכולם תומכים".

גם ח"כ תומא-סלימאן צייצה בנושא ואמרה: "הציניות והאכזריות של נתניהו לא יודעות גבול – הוא פותח במלחמה כתרגיל פוליטי. מוכרחים לעצור את האש עכשיו, לפני שנדרדר לעוד ועוד הרג."

אבל לא רק הח"כים מהרשימה המשותפת יצאו נגד החיסול. גם ח"כ תמר זנגברג מהמחנה הדמוקרטי תקפה את מדיניות ישראל. לדבריה של זנגברג "מדיניות החיסולים שגויה ומסוכנת ויש סיבה שהופסקה. אסור לחזור אליה ואסור לצאת עכשיו למלחמה יזומה, בוודאי בעיתוי פוליטי כזה. על הדרג המדיני לקבל החלטה ברורה על חתירה מיידית להפסקת אש במקום להידרדר למלחמה מיותרת".

במקביל, ארגנו חברי הכנסת של מפלגת חד"ש הפגנה נגד מה שהם מכנים ההסלמה בעזה. "נתניהו גורר אותנו למלחמה מסוכנת שתמיט אסון על שני העמים רק כדי לשמור על כסאו" נכתב בהזמנה. עוד הם כותבים "מלחמה תביא רק עוד הרג, סבל וכאב בשני הצדדים.
אנחנו דורשים את הפתרון היחידי למצב: הסרת המצור מעל עזה, סיום הכיבוש, וחתירה לשלום ישראלי-פלסטיני צודק".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק