גדולי רבני הציונות הדתית: "חשש כי לנגד עיננו עוול של כליאת חף מפשע – מחובתנו לסייע למשפט צדק לבן אוליאל"

הבית בדומא. צילום: ויקיפדיה
עשרות רבנים, מבכירי רבני הציונות הדתית, ומכל קצוות הקשת, יוצאים הערב בתמיכה בעמירם בן אוליאל, אשר בימ"ש המחוזי בלוד הטיל עליו היום שלושה מאסרי עולם.

הרבנים קוראים לסייע לקמפיין התמיכה בבן אוליאל וקובעים כי הרשעתו על בסיס הודאה שהוצאה בעינויים היא מעשה פסול וכי היה די בכך בכדי לשחררו.

בין הרבנים ניתן למצוא את הרב דב ליאור, הרב חיים דרוקמן, הרב מאיר מזוז, הרב צבי טאו, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב שמחה שטטנר ועשרות רבנים נוספים מכל גווני הציונות הדתית.

"ושפטתם צדק. בשנים האחרונות אנו עוקבים בדאגה אחר משפטו של עמירם בן אוליאל בתיק ההצתה בכפר דומא." פתחו הרבנים את הקריאה, "אין עוררין על כך, וכך גם קבע בית המשפט, שההודאה של עמירם, שהינה הראיה היחידה נגדו, הוצאה ממנו בעקבות הפעלת עינויים. האשמת אדם על בסיס הודאה כזו היא מעשה פסול, הן על פי הדין העברי, הן על פי החוק במדינת ישראל ולמעשה בכל מדינות העולם. די היה בכך כדי לשחררו לחופשי." קבעו הרבנים.

בהמשך כותבים הרבנים כי ישנו חשש של כליאת אדם חף מפשע "החשש כי לנגד עינינו עלול להתרחש עוול של כליאת אדם חף מפשע למאסר לכל חייו אינו נותן לנו מנוח. מחובתנו לסייע ככל הניתן למען משפט צדק לעמירם.

מכתב הרבנים | "ושפטתם צדק"

לקראת הערעור לבית המשפט העליון מתגבש צוות הגנה של עורכי דין בכירים בעלות כספית גבוהה במיוחד." נכתב.

לסיום קראו הרבנים לתמוך בקמפיין גיוס ההמונים למען בן אוליאל "אנו קוראים לציבור הרחב לתרום ביד רחבה ובלב חפץ איש איש כפי יכולתו למאבק מציל חיים זה."

נזכיר כי הבוקר תחת הכותרת "נותנים תקוה לעמירם – שמים סוף לעלילה" יצאה אוריין יחד עם משפחת בן אוליאל, חברים, תומכים וארגון חוננו למבצע גיוס המונים לטובת ניהול הערעור של בן אוליאל בבימ"ש העליון לצורך הוכחת חפותו.

בסרטון מרגש שהוציאה אוריין יחד עם בתה, שנחשפת לראשונה, משחזרת אוריין את רגעי המעצר, תוקפת את בית המשפט, מספרת על הבידוד של בעלה, על העוולות בתיק, מכריזה על יציאה למאבק על חפותו של בעלה ועל גיוס צוות עו"ד בכירים לצורך הגשת ערעור לבימ"ש העליון.

לתרומה >>>https://tikvaamiram.co

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק