בתי כנסת ייסגרו בכיפור? הפגנות בקפסולות? • כל הפרטים

ישראל בסגר. | דוברות המשטרה
הממשלה אישרה הבוקר (חמישי) את החמרת הסגר ואת מתווה ההגבלות, בין היתר את מגבלות יום כיפור

עקב העלייה בתחלואה ואי שמירה ההנחיות החליטה ממשלת ישראל להחמיר את הסגר. כך סיכמו בשיחת טלפון ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, שר הפנים אריה דרעי, שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר החוץ גבי אשכנזי ושר הבריאות יולי אדלשטיין. בשיחה הוחלט לדלג על ההצבעה בקבינט ולעבור מיד להצבעה במליאת הממשלה על מתווה הסגר.

בדרך לסגר מחמיר | דוברות המשטרה

חלק מההגבלות שסוכמו: הפגנות ותפילות בשטח פתוח, במרחק של עד קילומטר מהבית ובקפסולות של עד 20 איש, חובת מרחק של 2 מטר זה מזה, עם סמכויות אכיפה לשוטרים. לא יהיו מגבלות על ספורט יחידני, תחבורה ציבורית תצטמצם לרמה מזערית.

נתב"ג צפוי להיסגר לטיסות יוצאות למעט חרום, שאלת העיתוי והמתווה הסופי ייקבע על ידי השרים רגב ואשכנזי בהמשך היום, סגירת כלל מקומות העבודה למעט מפעלים חיוניים.

לגבי תפילות ביום כיפור: לא ייסגרו בתי הכנסת ביום כיפור, תותר תפילה מצומצמת בפנים (מתווה סופי במהלך היום יובא על ידי משרד הבריאות), כחלק מהמתווה ככל הנראה בתי הכנסת יהיו סגורים בסוכות ושמחת תורה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום: כי בשל העלייה בתחלואה, יש סכנה לחיי האזרחים. "הדיונים רציניים, מורכבים, המצב קשה ויש עלייה תלולה. צריך לקבל את ההחלטות, החלטות קשות. אני כראש ממשלה מחויב להגן על החיים שלכם. צריך להבין שיש כאן סכנה לחיים. לכן אין ברירה, נקבל את ההחלטות הקשות ונציל חיים, עם שיתוף הפעולה שלכם".

"צריך לקחת החלטות קשות, אני אחראי על בריאותם של האזרחים" | צילום: לע"מ

פרויקטור הקורונה פרופסור גמזו אמר בישיבת הממשלה כי הוא תומך במתווה יותר מתון לסגר מאשר מה שאושר בממשלה. לדעתו אפשר שמקומות עבודה במגזר הפרטי יפעלו עד לתפוסה של 50%.

מתון יותר בעניין הסגר – פרויקטור הקורונה, רוני גמזו | צילום: לע"מ

אריה דרעי אמר הבוקר: כי בתי הכנסת חייבים להיות פתוחים ביום הכיפורים היום הקדוש בשנה. בתי כנסת יוכלו לפעול במתכונת מצומצמת על פי התורה סגול, כמו שנהוג במקומות עבודה, יחד עם זאת, המפעל להכשרת מקומות רבים במרחב הציבורי כדי לאפשר במקומות תפילה במקומות פתוחים.

אריה דרעי | צילום: דוברות הכנסת

שר הביטחון בני גנץ כינס אתמול בערב התייעצות דחופה עם חברי קבינט הקורונה מכחול לבן והורה להם לעצור את העיסוק "חסר פרובוקציה" לדבריו. עוד אמר להם: "תתעסקו לטובת האזרחים בבריאותם ועצירת התחלואה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק