בשל תקלה במחשב: לוחם גבעתי נשאר ארבעה חודשים נוספים בצה"ל

צילום: דובר צה"ל

בגלי צה"ל דווח הבוקר (חמישי) בתוכנית 'בוקר טוב ישראל' של אפי טריגר, דווח כי חייל בשם ג'וי, עולה חדש שעלה לארץ על מנת לשרת בצה"ל ולתרום למדינת ישראל. ג'וי התגייס לגבעתי בדצמבר 2017 לשירות במשך שנתיים.

ג'וי היה אמור לסיים את שירותו לפני ארבעה חודשים, אלא שכאשר הגיע מועד שחרורו של החייל גילה לתדהמתו גו'י שהצבא מסרב לשחרר אותו. מפקדיו מודעים לכך שהוא אמור להשתחרר, אלא מכיוון שבמחשב כתוב אחרת, החליטו מפקדיו כי הוא נשאר בצה"ל.

כזכור, ג'וי הוא חייל בודד שהגיע רק לפני שנתיים מאמריקה, בעל עברית בסיסית ובלי גב תומך בארץ. בגדוד שקד בגבעתי. ג'וי פנה למפקדיו, לקצינים, למש"קית הת"ש והשלישות, והגיע אף למג"ד. כולם אמרו לו כי הוא אכן צודק ואמור להשתחרר, אך במחשב כתוב אחרת ולכן לא משחררים אותו.

וכך במשך ארבעה חודשים ממועד שחרורו המקורי, נשאר ג'וי חייל עם משכורת המיועדת לחיילים, בניגוד לכל היגיון.

רק לאחר פניית גלי צה"ל לצבא ולאחר הודעתם כי יפרסמו את המקרה, מיהרו להודיע כי אכן נעשתה טעות. לפתע המפקדים החלו להתקשר לג'וי החייל הבודד. ואכן לאחר פניית גלי צה"ל ג'וי השתחרר, 4 חודשים לאחר המועד המקורי. בצה"ל אף הבטיחו שג'וי יקבל משכורת קבע על ארבעת החודשים הנוספים.

תגובת דובר צה"ל: "לאחר בדיקה מקיפה בנושא שהחלה בעקבות פניית החייל עולה כי אכן עפ"י הפקודות הוא נמצא זכאי למשך שירות מקוצר של שנתיים, והדבר מצוין אף במסמכי השירות שלו. במהלך חייולו הוזן בשוגג משך שירות מלא, ולכן ככל שהחייל יהיה מעוניין להשתחרר באופן מיידי הוא ישוחרר".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק