ברוך דיין האמת: הרב שטיינזלץ נפטר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הרב שטיינזלץ. צילום: ויקיפדיה

לפני כשעה הלך לעולמו הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל. הרב שטיינזלץ, בן 83 שהתפרסם בביאורו על התלמוד הוא חתן פרס ישראל למדעי היהדות לשנת 1988, ועיטור נשיא מדינת ישראל לשנת 2012.

מבית החולים שערי צדק נמסר: "הרב שטיינזלץ היה ידיד שנים רבות של שערי צדק וטופל במסירות בשנים האחרונות עקב מצבו הבריאותי. פטירתו של הרב היא אבידה גדולה לעולם היהודי. אנו משתתפים בצער המשפחה ותלמידיו הרבים בארץ ובעולם".

"הרב היה שובב רציני" אמר הרב עזרא גטנו מתלמידיו של הרב שטיינזלץ. "עקשן, ומאמין בכוח הנשמה של היהודי שנראה הכי לא קשור. הוא היה מנסה להיכנס איתך בדברים כדי שתתחיל להתקדם,בכל מיני צורות ולעיתים בצורות מוזרות כמו, לשפוך לך וודקה לתוך הקוקה קולה כשלא שמת לב, או 'לקטול' אותך אם סירבת להבין שכשמדברים על זה שצריך לזוז הכוונה אפילו אליך.."

הרב עזרא גטנו הוסיף: "זה היה משעשע עד ש, או כשהבנת שהוא פונה למישהו אבל מתכוון גם אליך או שהוא ממש תפס אותך ואז..אבל אחר כך זה היה הרגשה טובה. כאילו מישהו פתח לך ת'גוף כדי לעשות ניקוי.. הוא היה נוסע לכל חור בעולם שבו היו יהודים כדי לנסות להעיר קהילות ובודדים, למרות שכמה סיכוי היה שממפגש כזה יהודי יתחיל ללמוד תורה ולהתקרב לזהותו? כמה סיכוי היה שיהודי שנשוי לגויה ישנה את דרך חייו? אך הרב היה משקיע בזה חלק גדול מזמנו ( תוך כדי ההשקעה בתרגום הש"ס ועוד ספרים)".

הרב גטנו מספר: "פעם אחרי שחזרתי ממחנה קיץ באוקריינה וראיתי שההתבוללות ממש חזקה וזה לא יעזור כל מה שנעשה ונחלשתי מזה מאוד אז שאלתי את הרב מאיפה יש לך כוח ללכת מקצה לקצה ולנסות להציל ולהזיז יהודים? אז הוא אמר לי: אני עקשן.. ( מה שהבנתי זה אם החלטתי שמשהו חשוב באמת, אז לא משנה מה יקרה צריך לעשות את זה!) בקיצור כמו שכתבתי בהתחלה שובב (רציני), עקשן, ומאמין בכל יהודי".

כתבות אחרונות

ימנים בטוויטר

שנה טובה ומתוקה!

עשרות ערבים עלו לשמורת טבע סמוך ליצהר והציתו שריפה

חדשות ימנים >>>
https://bit.ly/33DuJKe

פרובוקציה והצתה סמוך ליצהר:
ביוזמת ועדת ההתנגדות של הרשות הפלסטינית עשרות ערבים עלו בשעה האחרונה לשמורת טבע הסמוכה ליצהר.
הערבים תלו במקום דגל אש"ף והציתו אש שמתקדמת לעבר הישוב.
הישוב יצהר: לא נקבל בשום אופן מצב בו מחבלים מ'הרשות הפלסטינית' בחסות הקורונה יפגעו בישוב ובסביבתו.

2
עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x