ברוטליות משטרתית בהפגנה: "נסע כמו מטורף והתיז על כולם; מבוגרים, נשים וילדים"

צילום: חדשות ימנים
משתתפי ההפגנה שנערכה אתמול מול משרדי מח"ש בירושלים מספרים על "השתוללות" של המכת"זית ו-"הבואש" כנגד משתתפים, ביניהם נשים עם תינוקות וילדים שפסעו לכיוון האוטובוסים • בנוסף ניזוקו קשות 6 אוטובוסים שספגו את המטח.

עדויות ממשתתפים בהפגנה שנערכה אתמול (מוצ"ש) בהר-חוצבים מול משרדי המחלקה לחקירות שוטרים כנגד טיוח רצח הנער אהוביה סנדק ז"ל, מגלות תמונה של ברוטליות משטרתית בעת פיזור ההפגנה באמצעות מכת"זית בואש.

לפי עדויות האנשים שהיו במקום, בעקבות חסימת הכביש בידי מספר צעירים בסוף ההפגנה, שיגרה המשטרה מכת"זית בואש למקום – שהשפריץ זרנוקי מים חזקים לעבר כל האנשים שנכחו במקום – כולל מבוגרים, נשים וילדים שצעדו בסיום ההפגנה לאוטובוסים.

צילום: אלעזר ריגר

העדויות מספרות על "השתוללות" של המכתז"ית והתזה לכל עבר וללא הבחנה, כאשר משפחות שפוסעות לעבר האוטובוסים חוטפות מטחי מים חזקים מהרכב ללא סיבה.

יצחק וסרלאוף סיפר: ‏הלוויה של סבתא של אשתי בסנהדריה עכשיו. כאילו לא עצוב לנו מספיק אז המשטרה השפריצה עלינו בואש.

בעקבות הפגיעה של המכת"זית שישה אוטובוסים שעמדו בצד ניזוקו קשות. בעל חברת האוטובוסים מספר: "חנינו בחניון שהמשטרה אישרה לנו ואחרי שכבר נגמרה ההפגנה והתחילו לחזור לאוטובוסים – אנשים עם תינוקות וילדים קטנים – הגיעה משאית של הבואש. קודם כל, הוא נסע כמו מטורף – עלה על המדרכות בשביל להתיז על כולם והתיז גם על האוטובוסים שלנו, כשחלק מהאנשים היו כבר בתוכם. מרוב העוצמה של הזרם שהתיזו התעקמו כמה תמרורים. האוטובוסים שלנו נפגעו ועדיין לא הצלחנו להוריד מהם את החומר המצחין".

הפגנה הימין אמש | צילום: חדשות ימנים

בהפגנה השתתפו כמה אלפי מפגינים מכל רחבי הארץ. ההמונים קראו לסגירת ימ"ר ש"י ולחקירה חיצונית ונטולת טיוח של הרג הנער בעקבות מרדף משטרתי. נשאו דברים הרב דוד פנדל, הרב דב ליאור שליט"א, עו"ד נתי רום מארגון חוננו, הרב עמיחי אליהו, ח"כ פינדרוס ונוספים. בנוסף נשא דברים אברהם סנדק, אביו של אהוביה ז"ל, שקרא לחקר האמת: "אנו קוראים לסגירת יחידת ימ"ר ש"י. כדי שמקרים אלה לא ישנו. כדי ששוטרים לא יעשו דין לעצמם".

במקביל נערכו הפגנות נוספות בהשתתפות אלפים ברחבי הארץ, בין השאר בבת ים, מעלה אדומים, אילת, נהריה, באר שבע, צומת חלוקים ובמקומות נוספים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק