בצל הקורונה – המאחז הראשון ביו"ש חובר היום לחשמל

ראש מועצת שומרון יוסי דגן עם המנכ"ל לשעבר משרד ראש הממשלה רונן פרץ. קרדיט: רועי חדי

בצל מגפת הקורונה, התחבר היום המאחז הראשון ביו"ש – נופי נחמיה שבשומרון – לחשמל, כפי שהבטיח ראש הממשלה לפני כ 3 שבועות. החיבור נעשה לאחר שראש המועצה יוסי דגן פעל בשנה האחרונה מול מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, ובחודשים האחרונים מול שר הבטחון ח"כ נפתלי בנט. טקס החיבור לחשמל והעלאת השאלטר צומצם בשל הנחיות משרד הבריאות, ונכחו בו: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יו"ר הישוב ברק פרקש ומנהל איזור אריאל בחברת חשמל אייל המרשלג.

"אנחנו שמחים שעל אף האירועים, מדינת ישראל, משרד ראש הממשלה, משרד הבטחון וחברת חשמל, פועלים בכל הכוח כדי להבטיח שתושבי הישובים הצעירים, יוכלו בימים קשים אלו, כשכל המשפחה נמצאת בבית שעות ארוכות, להתחבר לחשמל, ולספק את התשתיות הראויות לאזרחים במאה ה 21" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "ההחלטה לחבר את הישובים הצעירים לחשמל, אין מוסרית ממנה, זה תיקון עוול בן 16 שנה מדו"ח טליה ששון שפגע ביותר מ 10,000 אזרחים. אני מתרגש להרים את השאלטר ולחבר את החשמל כיאה לישוב במדינת ישראל שקיים מזה 18 שנה, ואני מברך שהחיינו, ואנחנו מצפים שאותה החלטה תתקבל בנוגע לשאר הישובים הצעירים ובכללם חוות גלעד".

בתמונה: ראש מועצת שומרון יוסי דגן עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ
קרדיט – רועי חדי

יור נופי נחמיה ברק פרקש: "אנחנו מאוד מתרגשים, מעבר לשמחה הפרטית של נופי נחמיה יש כאן שמחה כללית של ההתיישבות הצעירה, זה מהלך חשוב ופורץ דרך שהרבה זמן לא נראה כמותו בהתיישבות, אנחנו שמחים להיות הראשונים שפורצים את הדרך".

המשמעות עבור התושבים, של חיבור לחשמל דווקא עכשיו היא קריטית. בזמנים כתיקונם במאחזים מתקיימת בשעות העומס "משמעת חשמל" שמשמעותה שדווקא לפני כניסת שבת, בזמן המקלחות וסדר ארוחת ערב, מותר לתושבים להשתמש רק במוצר חשמלי אחד, אחרת החשמל נופל בישוב כולו. בימים אלו בהם כל המשפחה נמצאת בבית שעות ארוכות, כל השעות הן שעות עומס, והמשמעות היא שלא ניתן לחמם את הבתים, כשהחורף עדיין כאן, לא ניתן להדליק דוד ולחמם בית בו זמנית וכן הלאה. על כן החיבור לחשמל היום ייתכן ויאפשר כבר בשבת הקרובה לתושבים, לראשונה מזה 18 שנה להנות מחשמל כמו כל אזרח אחר במדינת ישראל.

ראש המועצה יוסי דגן הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, למנכל משרד ראש הממשלה רונן פרץ וסגנו ליאור פרבר, לשר הבטחון ח"כ נפתלי בנט, ראש המנהל האזרחי תא"ל ראסן עליאן, עוזר שר הבטחון לענייני התיישבות קובי אלירז, ומזכירות הישוב נופי נחמיה שפעלו ללא לאות להגעה להשגת המטרה.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק