בצלאל סמוטריץ' – ממשלת אחדות, בעד או נגד? גם וגם

צילום - מתוך דף הפייסבוק

אמש התייחס שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לחוק הפיקדון שבוטל בידי בית המשפט העליון. סמוטריץ' הגיב לכוחניות של בית המשפט העליון וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏הממשלה הקרובה תתן לו להמשיך לעשות כל מה שהוא רוצה. אבל הכי חשוב שיש ממשלת אחדות." מתגובתו של השר עולה כי הוא אינו תומך בממשלת אחדות.

התנגדותו של השר סמוטריץ' היא תמוהה. נזכיר, כי רק לפני כחצי שנה קרא בצלאל סמוטריץ' להקים ממשלת אחדות ואף דחף לכך. ב-19 בספטמבר 2019 – יומיים לאחר יום הבחירות צייץ סמוטריץ בחשבון הטוויטר שלו: "תוצאות הבחירות מחייבות הקמת ממשלת אחדות רחבה. בלי פסילות אישיות או ציבוריות ועם פשרות הדדיות. על כל המפלגות הציוניות להיכנס למו"מ מיידי בלי תנאים מוקדמים. מערכת בחירות שלישית רעה למדינה ואסור להגיע אליה. הציבור לא יסלח למי שיחבל במאמצים להקמת ממשלה ויפגע במדינת ישראל."

כמו כן, בראיון באולפן ווינט בו התראיין סמוטריץ' אמר "שהשותפים ישימו את האגו בצד, גם המחנה הדמוקרטי". בנוסף, ב-2 באוקטובר 2019 בישיבת מפלגות הימין הודיע סמוטריץ' כי הוא מוכן לזוז הצידה אם הוא זה שמונע הקמת ממשלת אחדות. סמוטריץ אמר – ״אם אתם יודעים להרכיב ממשלת אחדות בלעדי – בבקשה."

פרשנים פוליטיים מעריכים כי התנגדותו של סמוטריץ' להקמת ממשלת אחדות נובעת דווקא מסך התיקים המוצעים למפלגתו ולא מטעמים אידאולוגיים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק