בציונות הדתית אוכלים את הדייסה שבישלו בעצמם || טור אורחת: אביגיל לוי

"נתניהו תוקע שוב סכין בגב הצינות הדתית. כמו תמיד, נתניהו מחרים את ימינה ומותיר אותה לסוף" כך אמר היום גורם בכיר בימינה בעקבות חלוקת התיקים המסתמנת בממשלה החדשה שקמה בימים אלו. לדברי הבכיר "אותה ציונות דתית שהצילה אותו במשך השנה האחרונה ותמיד התייצבה לצידו".

בימינה טוענים כי במהלך השנה האחרונה הם היו נאמנים לנתניהו ולגוש הימין, ולכן לא ברור מדוע להם שוב פעם נתניהו לא מותיר אותם אחרונים. אלא שאם נסתכל על ההתנהלות של מפלגות הציונות הדתית במהלך השנה האחרונה, אפשר בהחלט להבין את נתניהו מדוע הוא לא רץ קודם לחלק תיקים לאנשי מפלגת ימינה ומשאיר אותם אחרונים.

כולנו זוכרים מי הוביל אותנו ללופ הבחירות שנגמר בימים אלו בהקמת ממשלת חירום ביחד עם גנץ. הכישלון של מפלגת הימין החדש בראשותם של בנט ושקד גרר את ישראל לשתי מערכות בחירות נוספות. היתרון שהיה לגוש הימין נעלם לחלוטין ומאז התקשה הגוש לחזור ולהיות הגוש המוביל במדינת ישראל כפי שהיה בכל השנים האחרונות.

גם בסיבוב השני לקח לצמד שקד ובנט להבין את הטעות שלהם, ואילולה התערבות של ראש הממשלה, יכול להיות והם היו חוזרים על הטעות הזאת פעם נוספת. אבל גם לאחר שהם התאחדו הם הותירו את עוצמה יהודית של איתמר בן גביר מחוץ לאיחוד לאחר שהם הציעו לו מקום אחד בסוף הרשימה, ולימים התברר שגם אם בן גבי היה מסכים למקום הזה בנט היה מוצא תירוץ אחר מדוע למנוע את האיחוד.

האיחוד הזה לא החזיק זמן רב. כבר במוצאי הבחירות התפלגו הרשימות ובנט שוב רצה לרוץ בנפרד. במקביל, הראה בנט סימנים על כך שהוא מוכן לערוק למחנה של גנץ, דבר שהוביל לכך שנתניהו היה צריך למנות אותו להיות שר הביטחון רק בשביל שיישאר בגוש הימין. שהגיעה מערכת הבחירות השלישית נתניהו שוב עמל קשה לחבר בין ימינה לבית היהודי, ששוב סירבו לאחד בתוכם את עוצמה יהודית.

לאור כל זה ברור מדוע נתניהו סוגר כעת חשבון עם ימינה. הם לא היו כמו המפלגות החרדיות שהיו נאמנים כל הזמן והוא לא היה צריך להתעסק איתם בכלל, אלא בגללם הוא איבד את השלטון, נאלץ להיות גננת, ולמרות הכל הם אלו שגרמו לשריפת קולות מערכת בחירות אחרי מערכת בחירות.

לכן לא ברור על מה ימינה מתלוננת. למפלגה שהביאה שישה מנדטים בלבד אין באמת הצדקה לקבל את כל התפקידים שהם רוצים, והם רוצים לא מעט (תיק בכיר לבנט, תיק בכיר לשקד, ותיק החינוך לרב פרץ). כמו כן, גם הטענות שנשמעים במפלגה ומצד רבנים בכירים על כך שנתניהו הבטיח למפלגה את תיק החינוך בכל מקרה, מצחיקה לאור העובדה שהם עצמם הסבירו רק לפני חצי שנה מדוע הבטחות צריך להפר.

ימינה כעת הם אוכלים את הדייסה שהם בישלו בעצמם כל השנה האחרונה. את הביקורת ואת קולות הבכי, הם יכולים להפנות אך ורק כלפי עצמם. אולי שלוש שנים עם תיק אחד יגרום להם להיות בפעם הבאה עם קצת יותר ענווה וצניעות.

צילום: עודד קרני, לע"מ

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק