בעקבות פניית חוננו: תיק החקירה נפתח מחדש

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
בעקבות פניית ארגון חוננו, נפתח מחדש תיק החקירה נגד ערבי שירק והשפיל יהודי מבוגר בערב חג השבועות בירושלים • עו"ד בלייכר מארגון חוננו "מצפים שהפעם יעשה צדק והתוקף יבוא על עונשו".
עו"ד חיים בלייכר, צילום: חוננו

בעקבות מכתבו של עו"ד חיים בלייכר למשטרת ירושלים נפתח מחדש תיק החקירה נגד ערבי שירק והשפיל יהודי מבוגר, בן למעלה מ70, בערב חג השבועות בעיר העתיקה. ראש ענף חקירות מחוז ירושלים השיב לפניה כי "מצאתי שיש מקום לפתוח את תיק החקירה שנסגר", והתיק הועבר למשטרה לבחינה נוספת.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ברך על ההחלטה לפתוח את החקירה: "אנו מצפים שהפעם ייעשה צדק והתוקף האנטישמי ששם לו למטרה להשפיל יהודי מבוגר בתוככי ירושלים יבוא על עונשו. בכוונתנו גם לאחר ההליך הפלילי להגיש תביעה אזרחית כנגד התוקף".

התקיפה המשפילה אירעה בערב חג השבועות, עת צעד ר', יהודי מבוגר בן למעלה מ70, עם נכדו בעיר העתיקה. סמוך לשער שכם קרב ערבי לר', וירק עליו. ר' ניגש עם נכדו להגיש תלונה במשטרה, החשוד עוכב לחקירה אך שוחרר והתיק נסגר בעילה של 'חוסר אשמה פלילית'.

במכתבו תיאר בלייכר כי ר', בן 71, הותקף בעת שעלה במדרגות הסמוכות לשער שכם "ניגש אליו 'בן עוולה' וירק על גבו, רק בשל היותו ישראלי בעל חזות יהודית, הדור פנים. חליפתו של מרשי הוכתמה בליחה רבה".

לפי המכתב נכדו של ר' זיהה את הערבי, והלך עם סבו לעמדת המשטרה הקרובה. לאחר מכן ניגשו השנים לתחנת המשטרה של מרחב דוד להגשת תלונה נגד התוקף ונתינת עדות של הנכד על מעשה התקיפה המכוון.

בהמשך נודע לר' כי הערבי עוכב, ושוחרר לאחר שטען שהתקיפה נעשתה ללא כוונה "לתדהמת מרשי התיק נסגר בעילה של חוסר אשמה פלילית". זאת למרות שלפי הידוע לנפגע האירוע תועד במצלמות האבטחה במקום.

במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי מדובר ביהודי מבוגר ששירת בצה"ל ברוב מלחמות ישראל, בניהן מלחמת ששת הימים, ארץ המרדפים, מלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת שלום הגליל ועוד.

לדברי עו"ד בלייכר "לא ייתכן שמרשי, בגילו המופלג ולאחר כל ההקרבה למען חיי כולנו במדינת ישראל, יותקף ויושפל בצורה קשה בחוצות העיר ירושלים, בעוד התוקף בן העוולה משוחרר מיד ותיק החקירה נסגר כלא היה".

כתבות אחרונות

ימנים בטוויטר

שנה טובה ומתוקה!

עשרות ערבים עלו לשמורת טבע סמוך ליצהר והציתו שריפה

חדשות ימנים >>>
https://bit.ly/33DuJKe

פרובוקציה והצתה סמוך ליצהר:
ביוזמת ועדת ההתנגדות של הרשות הפלסטינית עשרות ערבים עלו בשעה האחרונה לשמורת טבע הסמוכה ליצהר.
הערבים תלו במקום דגל אש"ף והציתו אש שמתקדמת לעבר הישוב.
הישוב יצהר: לא נקבל בשום אופן מצב בו מחבלים מ'הרשות הפלסטינית' בחסות הקורונה יפגעו בישוב ובסביבתו.

2
עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x