בעקבות פניית חוננו: הוגש כתב אישום

צילום: דוברות המשטרה
בעקבות פניית ארגון חוננו לפתוח את תיק החקירה, המשטרה הגישה כתב אישום כנגד ערבי שירק והשפיל יהודי מבוגר בערב חג השבועות בירושלים • בתחילה עוכב הנאשם לחקירה, אך שוחרר והתיק נסגר 'מחוסר אשמה פלילית'

בעקבות פנייתו של עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת ירושלים, הוגש כתב אישום כנגד ערבי שירק והשפיל יהודי מבוגר, בן למעלה מ-70, בערב חג השבועות בעיר העתיקה. הנאשם, כבן 30, ירק על גבו של המתלונן וכעת מואשם בתקיפת סתם.

כפי שפורסם, התקיפה המשפילה אירעה בערב חג השבועות, עת צעד ר', יהודי מבוגר בן למעלה מ70, עם נכדו בעיר העתיקה. סמוך לשער שכם קרב בן מיעוטים לר', וירק עליו. ר' ניגש עם נכדו להגיש תלונה במשטרה, החשוד עוכב לחקירה אך בתחילה שוחרר והתיק נסגר בעילה של 'חוסר אשמה פלילית'.

כזכור, בשל סגירת תיק החקירה פנה עו"ד בלייכר למשטרה במכתב ודרש כי החקירה תיפתח מחדש והתוקף יועמד לדין. במכתבו תיאר בלייכר כי ר', בן 71, הותקף בעת שעלה במדרגות הסמוכות לשער שכם אז "ניגש אליו 'בן עוולה' וירק על גבו, רק בשל היותו ישראלי בעל חזות יהודית, הדור פנים. חליפתו של מרשי הוכתמה בליחה רבה".

במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי מדובר ביהודי מבוגר ששירת בצה"ל ברוב מלחמות ישראל, בניהן מלחמת ששת הימים, ארץ המרדפים, מלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת שלום הגליל ועוד.

מצ"ב כתב האישום שהוגש

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ברך על הגשת כתב האישום: "אנחנו מברכים על הגשת כתב האישום. אנו מקוים שכתב האישום יעביר מסר ברור כלפי הפורעים מהסוג השפל של הנאשם: מעשי ההשפלה האנטישמים לא יעברו עוד בשתיקה ואנו נמשיך לפעול ולדרוש מיצוי הדין עם כל אנטישמי מהסוג המכוער של הנאשם".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק