בעקבות חיסול בכיר בג'יאהד: עשרות טילים לעבר יישובי הדרום

עשרות טילים נורו משעות הבוקר המוקדמות לעבר יישובי הדרום, השפלה ומרכז הארץ. מתקפת הטילים החלה לאחר שלפנות בוקר חיסלו כוחות צה"ל בכיר בג'יהאד האיסלמי בעזה תוך כדי שהוא ישן במיטתו. המחבל ההרוג הוא בהא אבו אל-עטא, מי שהיה המפקד בפועל של כוחות הג'יהאד האיסלמי בתוך עזה.

ההחלטה לסכל את אל-עטא התקבלה לפני שבוע וחצי בישיבת קבינט שנערכה בנושא, בא עודכנו השרים בתוכנית להוציאו להורג. מאז קבלת ההחלטה חיכו במערכת הביטחונית לעיתוי המתאים לעשות את הפעולה, והלילה לאחר שהשב"כ העביר את המידע על מיקומו התקבלה ההחלטה לחסלו.

במערכת הביטחונית נערכו לקראת התגובה של ארגוני הטרור כתגובה לחיסול. מחמש וחצי בבוקר הדריכו בפיקוד העורף את תושבי הדרום להיכנס לאזורים מוגנים ובוטלו הלימודים בכל אזור הדרום. בהמשך בוטלו הלימודים גם באזור השפלה וגוש דן. על פי פקודותיו של פיקוד העורך נאסר גם על עובדים בלתי חיוניים להגיע למקום עבודתם, אך כעבור מספר שעות האיסור בוטל למי שיש לו מרחב מוגן בעבודתו.

במקביל, במהלך הבוקר התכנס הקבינט הביטחוני ודן במשך שלוש שעות בהתפתחויות במצב הביטחוני. בתום התייעצויות החליטו בקבינט לתקוף בעזה ייעדי טרור, כמו כן חוסלו מהאוויר שני מחבלים שרכבו על אופנוע בדרך לירות רקטות לעבר ישראל.

במערכת הביטחונית מעריכים כי אנחנו לקראת מבצע שייערך מספר ימים אך אם זאת הם מדגישים שפני ישראל לרגיעה. במהלך היום נשמעו קריאות במערכת הפוליטית להרחיב את החיסולים הממוקדים ולהפוך אותם לעיקר הלחימה בעזה על מנת שהשקט יחזור לתושבי הדרום.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק