בעקבות הלחץ? השר בנט צמצם את המעצר המנהלי לאליה בן דוד, אך הוציא נגדו צו הרחקה מיו"ש

בצעד חריג ובעקבות הלחץ הורה הערב (שלישי) שר הביטחון נפתלי בנט על צמצום המעצר המנהלי לאליה בן דוד שנעצר אתמול בצו מנהלי שנחתם ע"י השר בנט, וצמצם אותו לצו הרחקה. המהלך של בנט די תמוה, צו המעצר שנחתם אתמול ע"י השר בנט הוצא כנגד בן דוד כשעה לאחר שחרורו ללא תנאי מביהמ"ש. צו המעצר עורר זעם רב בקרב אנשי ימין רבים ובעקבות הלחץ ברשתות החברתיות החליט השר בנט לצמצם את הצו, וכאן נשאלת השאלה, האם צו המעצר שהוצא לבן דוד היה מוצדק? אם כן, למה נכנע שר הביטחון ללחץ ברשתות וצמצם את הצו לעציר כה מסוכן? ואם לא, למה נחתם מלכתחילה ע"י השר בנט? ובכלל, מה היה עולה בגורלו של הנער לולא הלחץ ברשתות החברתיות?

לפי הודעת דוברות משרד הביטחון השר בנט נודע רק אמש להחלטת ביהמ"ש ו"הורה לפתיחה מחדש של צו המעצר המנהלי", וכי השר בנט לא הציץ בפרטי החלטת בית המשפט טרם החתימה על המעצר המנהלי?!

"לחדול מכל הצווים המנהליים כנגד נוער ארץ ישראל"

ארגון חוננו הגיב לצמצום הצו המנהלי ואומרים :"אנו שמחים ששר הביטחון קלט שהאנשים שהחתימו אותו על הצו האכזר והנבזי הזה הוליכו אותו שולל והחליט בסופו של דבר להקל אותו. זהו צעד קטן בכיוון הנכון.
אנחנו קוראים לשר בנט לחדול מהמדיניות שהותוותה על ידי השר יעלון שהגביר את ההתעללות המנהלית בנוער ארץ ישראל, לחדול לאלתר מכל המדיניות המרושעת של צווים מנהליים אנטי דמוקרטיים ולהכווין את כוחות הביטחון לטפל ביד ברזל בטרור הערבי המשתולל ברחבי הארץ."

"עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הוסיף "הודעת שר הביטחון רק מבהירה את הקלות הבלתי נסבלת שבה השב"כ מפעיל לחצים ומחתים בצורה בלתי מידתית ובלתי חוקית לא ביסוס את שר הביטחון על צווים.
התנהלותו והחלטתו של שר הביטחון לשנות מההחלטה היא ראויה אבל היא לא סוף פסוק, צריך לבחון את כלל הצווים המנהליים שמוצאים, לרבות צווי הרחקות וכד' שמוצאים בהינף יד. צריך לפתוח את כל הדבר הזה במעין וועדת חקירה שתבחן לעומק את ההתנהלות של השב"כ בהיבט הזה."

בעוצמה יהודית הגיבו אף הם להחלטו של בנט –

"אנו שמחים על כך שבנט נכנע ושינה את הצו המנהלי, אך יחד עם זאת, מדובר במעט מידי, ועדיין קיימות הגבלות מנהליות ובעיקר, אך למזלו של הנער שיש בחירות. השאלה היא, כמה נערים מהימין יזרוק בנט לכלא בלי משפט אחרי הבחירות?

להם המזל כבר לא יאיר פנים, והם ישבו חודשים רבים בלי משפט ובלי אפשרות להוכיח את חפותם."

 

(תמונה – באדיבות חוננו)

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק