בעקבות הטרדת משפחתו של העצור המנהלי: ביהמ"ש הורה למשטרה להפעיל שיקול דעת

הקטין
מידי לילה שוטרי מחוז ש"י מגיעים לביתו של עצור בית מנהלי ביצהר ומפריעים למשפחתו • עקב ההטרדות, פנה עצור הבית לבימ"ש בבקשה להורות למשטרה למתן את הבדיקות •בימ"ש הורה למשטרה להפעיל שיקול דעת ומידתיות

שופט בימ"ש השלום בפ"ת, ארז מלמד הורה למשטרת מחוז ש"י כי "המשיבה מתבקשת להפעיל שיקול דעת ומידתיות בכל הנוגע בביקורים בביתו של המבקש", זאת בעקבות פנייתו של עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בבקשה למתן צו צמצום למשטרה בביקוריה אצל עצור בית מנהלי מיצהר. עוד דרש עו"ד קידר כי המשטרה תבצע את בדיקותיה בשעות סבירות בלא להטריד את בני משפחתו.

מדובר בצעיר כבן 20, אשר הוצא כנגדו ע"י אלוף פיקוד מרכז, צו ההגבלה מנהלי אשר מחייב אותו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו ביצהר. בשל צו ההגבלה מידי לילה, ולעיתים אף מספר פעמים במהלך הלילה, מגיעים שוטרים ממחוז ש"י לוודא כי הוא נמצא בביתו. ביקוריה של המשטרה נעשים בשעות מאוחרות תוך הפרעה והטרדה של כל בני המשפחה, כך לטענת הצעיר ובני משפחתו.

בבקשה לביהמ"ש השלום בפ"ת תיאר עו"ד קידר, כי מידי לילה מגיעים כוחות המשטרה בשעות לא סבירות לבית המשפחה, תוך שימוש בפנסים אשר מאירים את הבית ובכך גורמים לעוגמת נפש רבה מצד יושבי הבית. בבקשה תואר כי באחד הלילות השבוע אף הגיעו כוחות המשטרה 3 פעמים לוודא את נוכחותו של העצור המנהלי בבית והבדיקות כולם נערכו לאחר חצות. בכל בדיקה העירו השוטרים את בני המשפחה פעם אחר פעם.

עוד טען עו"ד קידר כי "המשטרה אינה מעיזה לעשות כן לסוחרי סמים ועבריינים אלימים" ולאור כך אמר בבקשתו כי על אף שלצעיר ניתן צו מנהלי המחייב אותו במעצר בית לילי "אין הדבר צריך לתת לגיטימציה להטרדה של צדדים שלישיים, ויש לתת הוראות בעניין".

נזכיר כי צווי ההגבלה המנהליים, מוצאים ללא ראיות או משפט ומטילים על נערים ובחורים ברחבי יו"ש שחלקם ללא עבר פלילי כלל, הגבלות קשות. ההגבלות כוללות הרחקות משטחי יו"ש, מעצרי בית ליליים, מעצרי בית מלאים, איסורי יצירת קשר והגבלות נוספות. נציין כי בהוצאת הצווים, לא מוצגות לנערים, לבחורים ולעורכי דינם ראיות או אישומים ספציפיים, אלא אמירות כלליות כי הנערים מסכנים את ביטחון האזור, וצה"ל והשב"כ מסרבים לחשוף על מה נשענים חשדותיהם כיוון שחשיפת של המיידעים עלולה לטענתם לפגוע בביטחון המדינה.

לאחר ההחלטה מסר עו"ד עדי קידר כי "נמתין ונראה האם משטרת ישראל ובשב"כ מיישמים את החלטת בימ"ש. אנו מצפים כי תעשה סוף להתעללות במורחקים ובני משפחותיהם והקצאת והמשאבים המיותרת בעניין זה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק