בעקבות הדחת הרב קוסטינר: כינוס חירום – "מפסיקים לשתוק לסתימת הפיות של הרבנים"

הערב (חמישי) יקיימו תלמידי הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון, כינוס חירום, במרכז הארץ, כנגד הנסיונות להדיח את הרב משירותו כרב צבאי במילואים.

נזכיר כי הדחתו של הרב, מגיעה על רקע התבטאויות של הרב, בכינוסים אזרחיים שונים, כנגד פקודת השירות המשותף וכנגד שילוב נשים במערך הלוחם של צה"ל, אשר בעקבותם דרשו גורמי שמאל קיצוני להדיח את הרב.

הכינוס מגיע לאחר שהרב זומן לשימוע מייד לאחר חג החנוכה, לקראת הדחתו מצה"ל.

התלמידים ציינו כי הכינוס יהיה סגור לעיתונאים וידונו בו הדרכים והפעולות שיש לנקוט על מנת לעצור את הליך הדחתו של הרב, וכן כיצד למנוע את סתימת הפיות של הרבנים "סתימת הפיות של הרבנים בידי צה"ל הפכה לשיטה. לא יתכן שחופש הביטוי ניתן לכולם חוץ מלרבנים, לא נוכל להסכים לדבר הזה. מפסיקים לשתוק." מסר אחד מתלמידי הרב.

נזכיר עוד כי לאחרונה פנו לרמטכ"ל מאות אנשי מילואים ודרשו לעצור את הדחת הרב מצה"ל "אנו תלמידי ובוגרי ישיבות ומכינות מזועזעים מהמחשבה כי במדינת ישראל, הבית הלאומי של העם היהודי, יודח רב מתפקידו רק בשל עמדה תורנית והלכתית שהוא מבטא ומחנך אליה". נכתב לרמטכ"ל.

בנוסף תקפו אנשי המילואים במכתב את סתימת הפיות "הרב קוסטינר, תלמיד חכם וראש ישיבה נערץ ומוערך, הוא רס"ן במיל' ושירת כ-25 שנה במילואים במסירות ולתקופות שירות ממושכות, חינך ומחנך אלפי תלמידים לאהבת התורה העם והארץ ולשירות בצה"ל כערך נעלה ומרכזי. פגיעה מגמתית כזאת בראש ישיבה וברב חשוב בישראל והדחתו מצה"ל, עלולה גם לפגוע קשות באמון של הציבור בצה"ל ולעודד אוירה של הפחדות וסתימת פיות".

בכינוס צפויים להשתתף ראשי ישיבות, תלמידים, מחנכים ואישי ציבור.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪r[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק