בעקבות הארכת המצור – מחאת התושבים נמשכת

ההפגנה נגד המצור המשטרתי
נשות יצהר הפגינו היום (שלישי), כנגד כוח מג"ב שהיה בדרכו למשמרת בשכונת קומי אורי ביצהר, כחלק מהמצור שמוטל על השכונה • המחאה מתקיימת לאחר שאמש התקיימה פגישה טעונה בין נציגים מהגבעות לאלוף

בעקבות הארכת המצור על שכונת קומי אורי ביצהר בשנה תמימה, תושבים מיצהר ממשיכים במחאה נגד המצור.

כוח מג"ב שהיה בדרכו לשכונת קומי אורי, נחסם היום (שלישי) בידי נשים וילדים מהישוב, שהפגינו במקום כנגד הענישה הקולקטיבית שמפעילה המשטרה על משפחות הגבעה בהטלת המצור.

המפגינות נשאו שלטי מחאה בהם נכתב, "להפסיק את ההתנכלות למשפחות", "די למצור" ו"משפחות קומי אורי אינן האויב".

נזכיר כי אמש התקיימה פגישה טעונה בין נציגים מהגבעות לאלוף הפיקוד, בה הטיחה מרים זארוג תושבת קומי אורי באלוף ביקורת חריפה:
"בשום מקום בארץ אין כזה מצב, שעומדים 24 שעות ביממה מג"ב ומונעים להיכנס לשכונה, והם אומרים לנו – אתם לא נכנסים כדי שלא תבנו את הבית שלכם חזרה", תקפה זארוג.

"אני רואה פה פגיעה בהתיישבות, בצורה הכי גרועה שיש. אתה חתמת על צו לפני שבוע שמאריך את הצו בשנה. אני מצפה מאלוף פיקוד במדינת ישראל להילחם באוייב האמיתי, וגבעה עם משפחות שמטרתה ליישב את ארץ ישראל היא לא האוייב שלך", אמרה זארוג לאלוף.

נזכיר כי רק לאחרונה חתם אלוף הפיקוד תמיר ידעי, על צו המאריך את המצור של השכונה בשנה תמימה, זאת לאחר כשנה וחצי בה מוטל על הגבעה מצור.

הארכת הצו נעשתה בניגוד לפנייתם של שורת חברי כנסת ורבנים, שפנו לאלוף וביקשו ממנו להימנע מהארכת הצו, ולהפסיק את "הענישה הקולקטיבית החמורה", כלשונם.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק