בעקבות דו"חות בהפגנות: חוננו יוצאים עם זכותון למפגין

הפגנה על רצח אהוביה סנדק ז"ל. צילום: אלעזר ריגר
‏בעקבות דו"חות רבים שמקבלים פעילים במחאה למען אהוביה סנדק הי"ד, בארגון חוננו יצאו עם זכותון למפגין • "המשטרה התנכלה למפגינים באלימות ובמעצרים שרבים מהם בודאי מעצרי שווא"

גל ההפגנות אשר שטף את הארץ בשבועות האחרונים במחאה על הרג הנער, אהוביה סנדק ז"ל הביא לחלוקה מוגברת של דו"חות קורונה למפגינים וזאת לדברי ארגון חוננו בניגוד לחוק ולתקנות. בחוננו מפרסמים הערב "זכותון למפגין" בו מובא למפגינים בצורה מסודרת מה זכויותהם בתקופת קורונה, וכן כיצד ניתן לבטל דו"חות וקנסות שניתנו למפגינים בניגוד לחוק ולתקנות הקורונה.

בהנחיות נכתב כי בג"ץ קבע שבהפגנות בהן משתתפים עד 500 איש, אין צורך להודיע למשטרה או לבקש ממנה אישור. כמו כן, הדגישו כי גם בזמן הסגר הצפוי להיכנס הלילה (חמישי) בחצות, מותר לצאת להפגנות.

מכתזית משטרתית. צילום: ידידיה גרוסמן

הנחיה נוספת שנכתבה למפגינים היא כי בתקנות נקבעה חובה לשמור על שני מטרים בין אדם לאדם, אך לשוטר אסור לקנוס על הפרת עבירה זו. עוד הדגישו כי "בהפגנה שבה לא שומרים מרחק, שוטר יכול לדרוש מהמפגינים לשמור מרחק, אך אין לו סמכות לפזר את ההפגנה עצמה".

בנוסף, נכתב בהנחיות שיצאו מטעם ארגון חוננו כי "לעיתים המשטרה נותנת קנס בגין הפרעה לתנועה, אך במקרה בו המפגין לא הפריע לתנועה או שהמשטרה עצמה חסמה את התנועה לא ניתן לתת קנס זה. במקרה של קבלת קנס, יש להשיב: "לא עברתי על החוק", ולהגיש בקשה לביטול הקנס או בקשה להישפט".

צילום: חדשות ימנים

בחוננו סיפרו מה הוביל ליוזמה הזו "המשטרה התנכלה למפגינים באלימות ובמעצרים שרבים מהם בודאי מעצרי שווא. מאות עצורים ומעוכבים קבלו סיוע משפטי מעורכי הדין של חוננו. דרך נוספת שבה נוקטת המשטרה כדי לנסות לדכא את המחאה היא חלוקת דוחות בסיטונאות, דוחות תעבורה ודוחות קורונה.

קיבלנו פניות רבות מאוד של מפגינים שללא כל סיבה קבלו דוח. עו"ד חנמאל דורפמן נרתם לכתיבת מסמך הסבר כיצד להתמודד עם הדוחות הללו בדרך המיטבית".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק