בעקבות דו"חות בהפגנות: חוננו יוצאים עם זכותון למפגין

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הפגנה על רצח אהוביה סנדק ז"ל. צילום: אלעזר ריגר
‏בעקבות דו"חות רבים שמקבלים פעילים במחאה למען אהוביה סנדק הי"ד, בארגון חוננו יצאו עם זכותון למפגין • "המשטרה התנכלה למפגינים באלימות ובמעצרים שרבים מהם בודאי מעצרי שווא"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גל ההפגנות אשר שטף את הארץ בשבועות האחרונים במחאה על הרג הנער, אהוביה סנדק ז"ל הביא לחלוקה מוגברת של דו"חות קורונה למפגינים וזאת לדברי ארגון חוננו בניגוד לחוק ולתקנות. בחוננו מפרסמים הערב "זכותון למפגין" בו מובא למפגינים בצורה מסודרת מה זכויותהם בתקופת קורונה, וכן כיצד ניתן לבטל דו"חות וקנסות שניתנו למפגינים בניגוד לחוק ולתקנות הקורונה.

בהנחיות נכתב כי בג"ץ קבע שבהפגנות בהן משתתפים עד 500 איש, אין צורך להודיע למשטרה או לבקש ממנה אישור. כמו כן, הדגישו כי גם בזמן הסגר הצפוי להיכנס הלילה (חמישי) בחצות, מותר לצאת להפגנות.

מכתזית משטרתית. צילום: ידידיה גרוסמן

הנחיה נוספת שנכתבה למפגינים היא כי בתקנות נקבעה חובה לשמור על שני מטרים בין אדם לאדם, אך לשוטר אסור לקנוס על הפרת עבירה זו. עוד הדגישו כי "בהפגנה שבה לא שומרים מרחק, שוטר יכול לדרוש מהמפגינים לשמור מרחק, אך אין לו סמכות לפזר את ההפגנה עצמה".

בנוסף, נכתב בהנחיות שיצאו מטעם ארגון חוננו כי "לעיתים המשטרה נותנת קנס בגין הפרעה לתנועה, אך במקרה בו המפגין לא הפריע לתנועה או שהמשטרה עצמה חסמה את התנועה לא ניתן לתת קנס זה. במקרה של קבלת קנס, יש להשיב: "לא עברתי על החוק", ולהגיש בקשה לביטול הקנס או בקשה להישפט".

צילום: חדשות ימנים

בחוננו סיפרו מה הוביל ליוזמה הזו "המשטרה התנכלה למפגינים באלימות ובמעצרים שרבים מהם בודאי מעצרי שווא. מאות עצורים ומעוכבים קבלו סיוע משפטי מעורכי הדין של חוננו. דרך נוספת שבה נוקטת המשטרה כדי לנסות לדכא את המחאה היא חלוקת דוחות בסיטונאות, דוחות תעבורה ודוחות קורונה.

קיבלנו פניות רבות מאוד של מפגינים שללא כל סיבה קבלו דוח. עו"ד חנמאל דורפמן נרתם לכתיבת מסמך הסבר כיצד להתמודד עם הדוחות הללו בדרך המיטבית".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

לא רק לעבר בתים, עכשיו מצאתי קליע בגן המשחקים של ילדי השכונה. עוד ועוד ירי, המשטרה והצבא לא עושים כלום בנידון. מחכים שדם יהודי יישפך

ג'נין: המחבלים מפרסמים תיעוד של ירי לעבר לוחמי צה"ל לפני זמן קצר

יריות פגעו בכתובת מגוריו של מור, שנפצע קשה בלינץ' שביצעו ערבים בעכו במהלך שומר החומות, אותה כתובת שהופיעה בתעודת הזהות שלו שנגנבה במהלך הלינץ'. ארבעה כדורים חדרו לבית לפני שבוע ב4 לפנות בוקר, בנס איש לא נפגע.
נזכיר במהלך אחד הדיונים צעקו לעברו בני משפחתם של המחבלים 'נהרוג אותך'.

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק