בנצי גופשטיין פנה ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה נגד מיסיונר שהסית לרצח רה"מ והפר את הנחיות משרד הבריאות

גופשטיין.מכתב חריף יועמ"ש | צילום: דוברות

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, בדרישה להורות על פתיחה בחקירה נגד המיסיונר סעדיה עמיאל, לאחר שזה העלה לאינטרנט שני סרטונים, בהם תיעד עצמו מסית לרצח ראש הממשלה נתניהו, ומסכן חיי אדם כאשר הוא מפר את הנחיות משרד הבריאות.

בסרטון בו הסית לרצח רה"מ, אמר המיסיונר על נתניהו כי הוא רוצה להפוך להיות מלך בכימי קדם, אך הוא "רק שכח מה קרה לכל המלכים בישראל שהיו… או שהם נרצחו על ידי אחרים שלקחו את מקומם, או שבמלחמה הם נהרגו". בהמשך הסרטון, עלתה ההסתה של עמיאל מדרגה, כאשר אמר: "כמו שהיטלר עשה בזמנו והשתמש בדמוקרטיה כדי להרוס אותה, אז גם ביבי משתמש היום בדמוקרטיה בארץ כדי להרוס אותה".

בסרטון נוסף שהעלה עמיאל, הוא מתעד עצמו נוסע באוטובוס ציבורי, בו נוסעים נוסעים נוספים, ביניהם אנשים מבוגרים. עמיאל נצפה מטריד את הנוסעים, צועק ולועג להם. כאשר אחת הנוסעות מבקשת ממנו לעטות מסיכה, הוא עונה לה בזלזול: "לא, לא, אני לא שם מסיכה. תשימי את. אתם טיפשים – תשימו. אני לא".

גופשטיין כותב ליועמ"ש במכתבו: "בכתב האישום שהורית להגיש נגדי, אני מואשם בעבירה של הסתה. אם הדברים שאני אמרתי, אשר חוסים באופן ברור תחת חופש הביטוי, מהווים בעיניך "הסתה", כאשר כתב האישום הוגש אך ורק בעקבות הלחץ שהפעילה התנועה הרפורמית – הרי שדברי הבלע שנאמרו מפיו של עמיאל, מהווים הסתה על אחת כמה וכמה; זאת לצד סיכון חיי האדם שביצע, כאשר הפר את הנחיות משרד הבריאות. לאור הדברים האמורים, אני דורש ממך להורות לאלתר למשטרת ישראל לפתוח בחקירה נגד המיסיונר עמיאל, ולהעמידו לדין".

לקריאת המכתב המלא – לחץ כאן

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק