בנימין: פורעים ערבים תקפו רועי צאן יהודים

הפורעים הבדואים.
טרם נגבתה תלונה מרועי הצאן שהותקפו הבוקר בבנימין, והם עדיין ממתינים בתחנת המשטרה. עו"ד בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרה בבקשה דחופה לעצור את החשודים ולמצות עם כלל התוקפים את הדין

רועי הצאן שהותקפו אמש (שלישי) סמוך לכוכב השחר בבנימין עדיין נמצאים בתחנת המשטרה, וטרם נלקחה מהם תלונה. עו"ד חיים בלייכר שלח מכתב למשטרת בנימין ולמח"ט בנימין בבקשה דחופה לעצור את התוקפים שברחו, ולמצות איתם ועם התוקף שנתפס את הדין.

במכתבו תיאר עו"ד בלייכר את התקיפה "בשלב מסוים החלו להתקרב לעברו (של הרועה היהודי) עדר של בדואים המובל בידי ארבעה רועים". הם נצמדו לעדר של רועי הצאן היהודים, תוך שהם מעבירים בכוונה תחילה את העדר שלהם דרך העדר של היהודים "פעולת עירוב שכזו אשר תוצאותיה גניבה וסחיבה של חלק מהצאן".

תוך כדי המעשה החלו רועי הצאן הבדואים לצעוק ולקלל את הרועים היהודים, וליידות לכיוונם אבנים. יידוי האבנים החל להתגבר בהדרגה "והפך למטר אבנים וסלעים אשר היווה סכנת חיים ממשית כנגד מרשיי", כתב עו"ד בלייכר.

אחת מהאבנים פגעה בחזהו של אחד הרועים היהודים, ואבן נוספת פגעה בידו. רועה יהודי נוסף ביקש מחברו להזעיק את הצבא וכוחות הביטחון, ורועה שלישי נפצע אף הוא. "אך בנס לא נפגעו בראשם בצורה קטלנית", תואר במכתב.

עם הגעת כוחות צה"ל למקום נתפס תוקף אחד, ואילו שלושת האחרים נמלטו.

במכתבו הסביר עו"ד בלייכר מדוע מדובר באירוע מיוחד "רועי צאן הינם מטרה קלה ונקודת תורפה ביטחונית. הרועים נמצאים לבדם בשטח מבודד ורחוק מקבלת סיוע, ומהווים מטרה קבועה, ידועה ומוכרת, הנמצאת באותה הנקודה מידי יום".

עוד הוסיף "אירועים אלו של תקיפת רועה צאן יהודי על ידי מספר פורעים יכול להגיע בקלות לרציחתו ולשפיכת דמו של הרועה היהודי, אשר לרוב ניצב לבו בשטח מול הפורעים. יש צורך בהרתעה ברורה וחזקה, שתעביר מסר כי תקיפת רועים הינה מעשה אסור בתכלית ו'קו אדום'".

בסוף מכתבו ביקש עו"ד בלייכר לעשות הכל בכדי לשדר לפורעים תגובה חריפה וחד משמעית, הכוללת את אי שחרורו של המחבל שנעצר, ודאגה להמשיך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו. כמו כן, ביקש עו"ד בלייכר לאתר בדחיפות את המחבלים הנוספים, ולהביא גם אותם למעצר ממושך. "למצות עימם את הדין ברמה החריפה ביותר", כך כתב.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק