בן גביר תובע את ערוץ 7 – "שפכו את דמי"

צילום: עמנואל גרסטל
עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית תובע את  אתר ערוץ 7 לאחר תקופה ארוכה בה מוציאים דיבתו של בן גביר ועוצמה יהודית • "שפכו את דמי והפכו להיות זרוע לחיסול חשבונות מטעם פוליטיקאים"

לבית משפט השלום בירושלים הוגשה תביעה על סך מליון ש"ח נגד ערוץ 7 על ידי עו"ד איתמר בן גביר, רעייתו, וששת ילדיו.

בכתב התביעה טוען עו"ד בן גביר כי ערוץ 7 המציג את עצמו כאתר חדשות עם אג'נדה יהודית ציונית הפך להיות זרוע ביצוע של פוליטיקאים אשר מקיימים קשרים עם אנשי הערוץ ומזרימים כספים לפרסומות. בן גביר סקר את התנהלות הערוץ בתקופת הבחירות כאשר במועד א' עת היה יחד עם סמוטריץ ופרץ קיבל מהערוץ :"כבוד מלכים", וכאשר התמודד נגד סמוטריץ בנט ושקד, הערוץ לא הפסיק להתנהג בצורה מוטה, לא מאוזנת, וחסרת תקדים בתקשורת הישראלית.

בהצגת הצדדים מפרט בן גביר על דמותו של עורך הערוץ עוזי ברוך, אשר לכאורה הוא איש מקצוע אך בפועל היא איש סוד של פוליטיקאים שונים ומקיים איתם קשרים שפורטו בכתב התביעה.

לדברי בן גביר, הערוץ נהג בצורה מוטה, לא אובייקטיבית וחסרת תקדים כאשר סיקר את כתב ההגנה שכתבה גילת בנט נגדו שם טענה כי הוא על פי פרסומים הוא סוכן שב"כ, והערוץ לא רק הדהד את הדברים אלא גם סילף אותם, פרסם כביכול פרסום לפיו הטענה של בנט מבוססת על מידע שקיבלה, כאשר הגברת בנט כלל לא טענה כי ראתה מידע כזה, סיקר את התביעה בצורה לא הגונה ולא נכונה ואף פרסם את כתב ההגנה עוד בטרם נמסר לידיו של העורך דין.

בכתב התביעה נטען כי הערוץ בחר לתת לטענות בנט את הכותרת הראשית כאשר אפילו לא נכתב בכותרת כי מדובר בדבריה של גילת בנט עצמה אשר נכתבו במסגרת כתב הגנה לאחר שבן גביר ועוצמה יהודית תבעו אותה. עוד נטען כי גם הכתבה שפורסמה היא כתבה מכפישה ובעוד וערוץ 13 תיקן את פרסומיו ואף נתן לעו"ד בן גביר הזדמנות להגיב באולפן על הדברים ואף פרסם הבהרה במהדורת החדשות המרכזית הרי ערוץ 7, התנהל בצורה מחפירה, זדונית ומרושעת כאשר לא רק שתגובת בן גביר הובאה בשולי הכתבה אלא גם שמדובר בתגובה שהעותקה ממקום אחר והובאה באופן חלקי.

זאת ועוד, גם כאשר הגברת  בנט הודתה בטעותה ואף פרסמה הבהרה והודתה כי הדברים שייחסה היו חסרי בסיס גם אז ערוץ 7 בחר בכותרת הראשית שלו להעניק כותרת כי הגברת בנט תורמת לצה"ל בעוד יתר חלקי התקשורת הישראלית סקרו בענייניות את ההבהרה וההודעה.

בן גביר טוען שכל אלה מלמדים על חוסר תום לב של הערוץ. נטען כי את הפרסומים הפיצו בערוץ 7, גם באתר וגם בחשבונות הטויטר והפייסבוק, ונדרש פיצוי על סך של מליון ש"ח בגין חמישה פרסומי לשון הרע עם כוונה זדונית וכן נזק לפרנסתו של העורך דין ואף פיצויים עונשיים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
המגן
2 years ago

כל הכבוד לעו"ד איתמר.

  • רק כך!

✎ תגובה באמצעות פייסבוק