בן גביר נגד לפיד "מצופה היה שיקפיד קלה כבחמורה על הוראות החוק"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
צילום: יוסי זמיר, לעמ. עדינה וולמן, דוברות הכנסת
בן גביר במכתב ליועמ"ש וליאיר לפיד על הנפת דגל הגאווה במשרד החוץ : "מדובר בפעולה בלתי חוקית, על היועמ"ש להורות על הסרת הדגל עוד היום"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד הביע את תמיכתו בקהילה הגאה והורה להניף היום (שני) את דגל הגאווה מחוץ למשרדו. בתגובה שיגר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולשר החוץ יאיר לפיד וביקש: "להוריד עוד הבוקר את הדגל האמור ולוודא שכל פעולותיך נעשות בהתאם לחוק, מדובר בפעולה בלתי חוקית".

במכתבו כתב בן גביר ללפיד "ראשית אבקש לברך אותך על בחירתך כראש הממשלה החליפי. מכל חברי הממשלה, כמי שזעק כל השנה האחרונה נגד קיומו של מוסד רוה"מ החליפי, אין לי ספק שהתפקיד מתאים במיוחד עבורך ואתה תבצע אותו על הצד הטוב ביותר".

דגל הגאווה שנתלה מסמוך למשרד החוץ | מתוך חשבון הטוויטר של יאיר לפיד

בהמשך מכתבו התייחס להוראת לפיד להניף את דגל הגאווה במשרד החוץ: "כפי שוודאי ידוע לך, בהתאם לעקרון חוקיות המנהל, הרשות מוסמכת לפעול רק מכוח הסמכה מפורשת בחוק או מכוחו, וכל מה שלא הותר לה במפורש על פי הדין – אסור לה לרשות לבצע. כידוע, פעולה של הרשות השלטונית ללא הסמכה מפורשת בחוק היא חריגה מסמכות, והיא פעולה בלתי חוקית".

עוד ציין במכתבו, כי "מעבר לפגיעה האנושה באמונתם של עשרות אלפי תושבי ירושלים ומעבר לפגיעה בכבודה של ירושלים, הרי שמשעה שלא הותר למשרד החוץ לתלות דגלים שכאלו בכניסה לבניין, המדובר בפעולה בלתי חוקית. דווקא ממי שמתאונן יום ולילה על הפרת נורמות בסיסיות ביותר, מצופה היה שיקפיד קלה כבחמורה על הוראות החוק".

בן גביר הוסיף במכתבו שאם לפיד מעוניין לשנות את המצב המשפטי כמחוקק, ולאפשר הנפת דגלי גאווה על משרדי הממשלה: "תיאלץ לשנות את החוק, ואין לי ספק שחבריך החדשים – מנסור עבאס, ואליד טאהא ורשת הביטחון מהרשימה המשותפת, ישמחו לספק לך את האצבעות הנדרשות".

ח"כ בן גביר מסר: "הנפת דגל הגאווה אינה חוקית, היא פרובוקציה זולה, עטופה בממלכתיות. בנוסף, אין מסר חינוכי בהנפת דגל של להטבי"ם במוסד ממשלתי ואין כאן בוודאי מסר ערכי, אלא רק מסר של התנצחות ופגיעה ברגשות הדת".

בן גביר הוסיף: "יודגש, אין לי בעיה עם להטבי"ם, כולנו אחים. יחד עם זאת הנפת הדגל לא משרתת אותם, אלא פוגעת בהם והופכת אותם לכלי משחק בידיים של לפיד. הבעיה המרכזית היא בהחצנה ובפרובוקציה שילדי ישראל נחשפים אליה ונעשית בניגוד להוראות החוק. לעבור על החוק זו אינה גאווה ולכן על היועמ"ש להורות על הסרת הדגל עוד היום".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק