בן גביר לדור אלון: גם אפשרתם לעמותת אל-אקצא להיכנס, וגם אתם מפלים יהודים לרעה

צילום: עמנואל גרסטל
עו"ד איתמר בן גביר פנה לבעלי חברת 'דור אלון' לאחר שגילה לתדהמתו כי בתחנת הדלק ישנו בית תפילה למוסלמים אך לא ליהודים

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית פנה הבוקר (ראשון) במכתב לבעלים של חברת דור אלון, מוטי בן משה וזאת לאחר שבביקור בתחנת הדלק בכביש 6 שעה שעורך הדין ביקש להתפלל גילה כי תחנת הדלק אפשרה להפעיל בשטחה מסגד מוסלמי של עמותת אלאקצא הקיצונית ואין במקום בית כנסת.

במכתבו כתב העורך דין בין היתר : "מר בן משה היקר,  אני פונה אליך לאחר שנדהמתי לגלות שבתחנת דלק בבעלותך, ישנו מקום תפילה למוסלמים אבל לא ליהודים".

עורך הדין מספר כי :" ביום שישי האחרון יא' בכסלו התשפ"א ( 27.11.20) חזרנו רעייתי ואנוכי מצפון הארץ ועצרנו בתחנת דלק בבעלותך בכביש 6.

לאחר שביקשתי להתפלל תפילת מנחה הפנו אותי למקום תפילה, אלא שלמרבה התדהמה גיליתי כי המדובר במקום תפילה למוסלמים שממומן על ידי עמותת אלאקצא, ואין בנמצא שום מקום תפילה ליהודים.

מעבר לכך שעמותת אלאקצא היא עמותה קיצונית ביותר הקשורה עם התנועה האיסלאמית ולא ברור לי מדוע אדוני מאפשר כניסתה של עמותה כזאת לתוך תחנת דלק, הרי שלא ברור לי כיצד הגענו למצב שבו יהודי במדינת היהודים מופלה לרעה וכאשר הוא מבקש להתפלל אין בנמצא בית כנסת אלא מקום מסגד.

אין כל בעיה שאדוני דואג לחופש התפילה של דתות אחרות, אבל לא ברור לי מדוע בראש ובראשונה אדוני לא דואג לחופש תפילה עבור בני דתו, ולמעשה עבור מי שמהווים רוב רובם של האזרחים במדינת ישראל".

בסיום מכתבו מדגיש בן גביר: "זכויות מיעוט הן חשובות ביותר, אבל לא פחות חשוב לדאוג גם לזכויות הרוב, ובמדינה יהודית ראוי שהיה גם במקום בית כנסת לצד בית תפילה מוסלמי.

במאמר מוסגר אבקש לציין כי בעקבות דברים שכתבתי בפייסבוק פנו אלי אנשים שונים ואמרו שאכן יש בית כנסת והוא בתחנת הדלק המקבילה בכיוון ההפוך.

אחרים אמרו שבית הכנסת הוצת ואינו בנמצא, אך גם אם אכן יש בית כנסת בכיוון ההפוך לא ברור לי מדוע אין בית כנסת מצד צפון לדרום וכך יהודי שמבקש להתפלל לא יכול לעשות כן.

אודה לאדוני על טיפול דחוף בנושא ומניעת אפליית יהודים במדינת היהודים. התנהלות כזאת היא בעיתית ביותר, פוגעת ברגשות, פוגעת בחופש התפילה ומעל לכל אלה, גורמת לתחושת אפליה וקיפוח כאמור של יהודים במדינת היהודים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
ברוך
3 years ago

זה עסק פרטי, הוא לא מחויב לכלום.

✎ תגובה באמצעות פייסבוק