בן גביר: "טוב שנתניהו לא היה רה"מ בכ"ט בנובמבר, כי אז הוא לא היה מקים את המדינה בטענה שזה יבעיר את המזה"ת"

צילום: עמנואל גרסטל

בראיון לישי שנרב בגלי צה"ל עלה הבוקר (ראשון) לראיון עו"ד איתמר בן גביר ותקף את בנימין נתניהו נוכח הצהרתו אתמול במסיבת עיתונאים כי אם היה נענה לדרישת בן גביר להתיר תפילה ליהודים בהר הבית היה מביא ניצחון גדול יותר לימין, אך סירב מכיוון שלטענתו הצעד הזה היה מצית את המזרח התיכון.

בן גביר עלה לשידור בגלי צה"ל ותיאר את המו"מ: "כמה ימים לפני הבחירות אני ישבתי והצגתי מספר תנאים ובמהלך המו"מ ביני לבין נתניהו אמרתי להם אפילו תנאי אחד! תסכימו לתנאי אחד כדי שאנו נוכל לסגת אחורה. הצעתי תפילת יהודים בהר הבית, הדבר הכי גזעני בעולם שלא נותנים ליהודים להתפלל במקום הכי חשוב. אמרו לי "זה יבעיר את המזה"ת, לאחר מכן ביקשתי שיפתחו את הר הבית בשבת – סירבו משום שנתניהו חושב שזה ירגיז את הערבים. אמרתי להם שלפחות יפסיקו את הפרוטקשן לחמאס – שוב אמרו לי לא, זה יבעיר את המזה"ת. אמרתי להם לפחות פינוי חאן אל-אחמר, יש צו בית משפט! ושוב אמרו לי שזה יבעיר את המזה"ת." בן גביר הוסיף ותקף את נתניהו:"טוב שלא היה רה"מ בכ"ט בנובמבר, כי אז הוא לא היה מקים את המדינה בטענה שזה יבעיר את המזה"ת".

כשנשאל האם מהלך כמו שתכנן בן גביר – פרישה ותמיכה תמורת אחד מהתנאים היה מועיל, ענה בן גביר: וודאי שכן, מצביעי עוצמה יהודים הם לא קהל חסידים, הם אנשים שאם נתניהו היה בא ומקיים לפחות אחד מהתנאים, אז היה מובן להם למה עוצמה נסוגה לאחור." בן גביר נשאל על התועלת שבכלל היה מביא במקרה של פרישה וענה: 20000 קולות היו חסרים לנתניהו כדי להביא את ה-59. אני תמיד אמרתי אין ממשלה ימנית בלי עוצמה יהודית."

צילום – עמנואל פ. גרסטל

 

לאחר מכן התייחס לאיחודים בימין: אם היינו מאוחדים כמו שאחמד טיבי ואיימן עודה מוכנים לעשות – הימין היום היה מנצח את הבחירות. לא היינו דנים עכשיו בסוגיות של 59 או 60 (מנדטים), היה ברור שההכרעה היא ברורה. נתניהו ידע את זה במשך כל השנה הזאת ולצערי בזמן הכי חשוב הוא נסוג בו. זאת טעות גדולה שאני מקווה שלא נשלם עליה ביוקר" אמר בן גביר.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק