בלי בושה: ימ"ר ש"י עצר את הפצועים מהלינץ' בשומרון

מאות ערבים תקפו לפני כשבועיים קבוצה של חקלאיים יהודים בקרקע יהודית בסמוך ליישוב מעלה שומרון, במהלך התקיפה שכללה ידוי אבנים ומכות נפגעו ארבעה מתוך החקלאים. כוחות מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים מאיר בכפר סבא. קבוצת החקלאים הצליחה להינצל מהלינץ' לאחר שמספר בוגרי צבא ביצעו ירי הגנתי מנשקם האישי ובכך הצילו את חייהם של חברי הקבוצה. לאחר האירוע דיווח ברשתות הערביות כי שניים מהתוקפים נפגעו מירי באירוע.

אחד מן הפצועים בלינץ'

אתמול (שני), שבועיים לאחר האירוע, עצרו שוטרים מימ"ר ש"י את בוגרי הצבא שנפגעו בלינץ', בחשד כי מהירי ההגנתי נפגעו שניים מהתוקפים הערבים. נציין כי כבר לאחר האירוע נחקרו כל החקלאיים היהודים במשטרה ומסרו את גירסתם לאירוע, ולאחר חקירתם שוחררו. היום האריך בימ"ש השלום בפ"ת את מעצרים של שניים מהחקלאיים ביומיים ושל חקלאי נוסף בחמישה ימים.

בדיון בבימ"ש פנתה אמו של אחד העצורים לשופטת אופיר כתבי-ריבלין "אני מרגישה זכות להיות כאן ולשבת ליד דניאל ולא שמשטרת ישראל תבוא לנחם אותי. כאשר המתלונן לא נחקר אפילו, אני כאן בזכות. אני רוצה להודות למשפחה שהצילה את הילד שלי ושבזכותה הילד שלי חי. בתור אמא אין לי אלא להודות שדניאל הצליח להימלא יחד עם הנערים שהיו שם, ופתאום הגיעה לי הידיעה ואני מברכת שאני לא יושבת שבעה, ואני יושבת לידו ויש לי ילד בחיים, האם צריך מקה של מוות ושאני אהיה עוד אחת מהרשימה?".

העצורים תושבי היישובים נוף איילון, טלמון ודולב, אחד מהם נשוי ואב ל-5 ילדים. כולם בוגרי צבא, חלקם בוגרי סיירות מובחרות ללא עבר פלילי.

בדיון ייצג את החקלאיים עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, עו"ד קידר הגיש לפני זמן קצר ערר לבימ"ש המחוזי על הארכת מעצרם של החקלאיים. בחוננו תקפו בחריפות את המעצר "משטרת ימ"ר ש"י מגבה את הטרור הערבי. אנו עומדים היום עם פה פעור נוכח החרפה שמובילים לנגד עינינו ימ"ר ש"י. צעירים יהודים בוגרי צבא שומרים על שטח בבעלות יהודית, מוצאים את עצמם מול נסיון לינץ' של המוני פורעים, מגיבים בצורה הכי מתבקשת ומאז חווים התעללות של ממש מצד המשטרה שאמורה להגן עליהם. היום יותר מתמיד רואים כיצד ימ"ר ש"י מגבה ומעודד את האלימות וההסתה הפלסטינית. בושה וחרפה."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק