בכיר בצוות החקירה של מח"ש והמשטרה כבר יודע מה קרה באירוע הרג הנער אהוביה ז"ל – 'השוטרים מלח הארץ' והנערים אשמים

אהוביה סנדק ז"ל
בקשה דחופה הוגשה לבג"צ, לתת צו דחוף האוסר על המשטרה להמשיך בחקירת מות הנער אהוביה ז"ל, וזאת לאור דברים חמורים שאמר בכיר בצוות החקירה המשולב של מח"ש והמשטרה בו הביע כבר בראשיתה של חקירה עמדה ברורה באשר לשוטרים המעורבים בתאונה

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, פנה אתמול (שלישי) בבקשה דחופה לבג"צ, בה ביקש כי בג"צ יוציא באופן דחוף צו האוסר על המשטרה להמשיך ולחקור את מותו של אהוביה סנדק ז"ל אשר נהרג בידי שוטרים במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

הבקשה הדחופה מגיעה לאור דברים חמורים אותם אמר השבוע במהלך דיון הארכת המעצר בבימ"ש השלום בת"א, פקד אסי גרוסמן מי שעומד כראש צוות החקירה מטעם המשטרה ובכיר בצוות המשולב של המשטרה ומח"ש החוקרים את הרג הנער אהוביה ז"ל. גרוסמן בדבריו, הציג עמדה, בשלב מוקדם של חקירת האירוע, כשהשוטרים והנערים עוד נחקרים, לפיה ברור כי הנערים הם האשמים בהרג הנער אהוביה ז"ל והשוטרים פעלו ללא כל רבב.

"בדיון הארכת המעצר פרסו הטוען המשטרתי וראש צוות החקירה את נרטיב ההגנה של השוטרים החשודים בתאונה במלוא עוצמתו, תוך האשמות כבדות כלפי הצעירים וטענות ומסקנות המזכות מכל את השוטרים. חקירה חד צדית מסוכנות ומעוותת באופן חסר תקדים." כתב עו"ד מנשה יאדו בבקשה הדחופה לבג"צ.

"הדברים מוכחים מתוך הפרוטוקול באופן שלא מותיר כל מקום לספק כי נעשה כאן עוול שיש לחתוך לאלתר. פרוטוקול שמעיד על חתירה בלתי מתפשרת של החוקרים לזיכוי וניקוי החברים שלהם מכל אשם והטלת כל האשמה על הצעירים שנפגעו כזכור מאחור בידי הרכב המשטרתי." נכתב.

עו"ד יאדו הביא את הדוגמאות המראות כי החקירה מוטת ומעוותת "בפרוטוקול טוען הטוען המשטרתי כי השוטרים (החשודים) הם מלח הארץ…. ממשיך הטוען ואומר כי השוטרים אשר על חקירת התלונה נגדם מופקד הצח"מ עליו נמנה אותו טוען, כי השוטרים "חרפו נפשם"!" ציטט יאדו והוסיף כי "לא ניתן להכיל את גודל העיוות שטוען מטעם צוות החקירה שאמור לחקור את השוטרים טוען שחלקם באירוע הפלילי בו הם נחשדים הוא "חירוף נפש"."

חקירה חד צדדית מעוותת מן היסוד

באשר לעמדתו של פקד גרוסמן על הנערים, אל מול עמדתו באשר לשוטרים, כותב עו"ד יאדו כי "בניגוד לשוטרים שהם מלח הארץ שחרפו נפשם, הצעירים שנסעו ברכב הם חבורה של פוחזים, מסוכנים, מחבלים, פראיים, פושעים שגרמו לתאונה באשם הבלעדי שלהם… מהדיון מעבר לסופרלטיבים שמחלק הטוען בצורה מגמתית לכל אחת מקבוצת החשודים מביא הטוען בפני בית המשפט תמונה עובדתית שקרית ומטעה בעליל!, הטוען המשטרתי משמיט בתיאור המצוטט לעיל מתיאור מנגנון התאונה את הפגיעה של הרכב המשטרתי ברכב של הצעירים! הטוען טוען כי הרכב של הצעירים התהפך כתוצאה מהתפרעות פושעת של הצעירים תוך השמטה טוטאלית של העובדה הפשוטה כי עובר להתהפכות נגח הרכב המשטרתי ברכב של הצעירים מאחור. זה נרטיב שקרי שמובא מפי הטוען המשטרתי בפני בית המשפט ואשר נמצא ביסוד חקירה חד צדדית מעוותת מן היסוד." ציין יאדו.

עוד נכתב כי "הטוען כעת הוא ראש צוות החקירה שאחראי גם על חקירת הקולגות שלו השוטרים. בידי המשטרה יש כבר מסקנות המזכות את השוטרים. מסקנות אלו מבוססות על ההנחה כי השוטרים הם מלח הארץ ועל דוחות הפעולה של השוטרים. בסיכומיו עובר הטוען המשטרתי מטיעון למלח הארץ מחרפי נפש למלאכת קודש. תלונה שהגישו העותרים היא "הכפשה". צוות החקירה אמור לחקור חשדות כבדים של המתה כנגד השוטרים והצוות מגדיר את השוטרים כמי שעשו מלאתכם קודש- ואת המתלוננים כמכפישים!" זעק עו"ד יאדו על העוול בחקירה.

לסיום דרש לעצור את הפארסה הנפשעת כלשונו "זו חקירה של גוף שפקודיו חשודים ברצח באדישות שמפיל את התיק במלוא העצמה על הצעירים שננגגחו על ידי הרכב המשטרתי. זו דינאמניקה שערוריתית גלויה לעין כל. דינמיקה זו מוכחת בחוות הדעת של הבוחן- הח"מ יודע היטב מה כתוב שם- הממצאים קשים לחובת השוטרים. הפארסה הנפשעת הזאת חייבת להפסיק לאלתר ומבוקש לקבל סעד ארעי להפסיק את מעורבות המשטרה בחקירה ולקבוע דיון לאלתר."

נזכיר כי עו"ד מנשה יאדו הגיש עתירה לבג"צ כבר בשבוע שעבר, בשם משפחתו של הנער אהוביה סנדק ז"ל בה ביקש כי בג"צ יאסור על המשטרה לחקור את מות הנער, וזאת בעקבות ניגוד העניינים בין המשטרה למח"ש, וזאת בשל חקירת שוטרי ימ"ר ש"י בחשד לגרימת התאונה ולאחריות הפלילית למותו של הנער.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק