בימ"ש המחוזי: לא מאמינים לאחמד דוואבשה

הבית בדומא. צילום: ויקיפדיה
ארגון חוננו: "עדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי - זהו רשע שלא יסלח"

בימ"ש המחוזי מרכז דחה היום (ב') את הראייה החדשה במשפט דומא – עדותו של אחמד דוואבשה, עד הראייה היחיד מתוך הבית שנשרף, אשר תיאר אירוע אחר מהעובדות בהם הורשע עמירם בן אוליאל. בימ"ש קבע כי עדותו של אחמד לא מהימנה מספיק בכדי לזכות את בן אוליאל והותיר את הרשעתו של בן אוליאל על כנה.

נזכיר כי לאחרונה נחשף כי אחמד זוכר את האירוע וכי הוא ראה את המציתים. אחמד לא נחקר לאחר האירוע ורשויות החקירה לא בדקו מעולם את גרסתו. ע"פ גרסתו את בית משפחתו הציתו לפחות שלושה מציתים, אשר נכנסו לתוך הבית, גירסה אשר סותרת את עבודות כתב האישום אשר על פיהם הורשע בן אוליאל. לפי הרשעתו של בן אוליאל הוא המצית היחיד וההצתה התבצעה מחוץ לבית ולא מתוכו.

את בן אוליאל יצגו עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם. בשבוע הבא יתן בימ"ש את גזר הדין בתיק. עו"ד יצחק בם: "גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראיה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם. בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראיה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

מארגון חוננו נמסר "בית המשפט הכניס היום לכלא אדם חף מפשע עד סוף ימיו. לבית המשפט לא היה את האומץ להודות בטעויות העבר, כי אם בית המשפט היה אומר את האמת – סוללה של בעלי תפקידים ישלמו על זה מחיר. אלה שעינו את עמירם. אלה שאפשרו את העינויים.

בית המשפט בחר להשאר באיזור הנוחות שלו, להרשיע את המתנחל. את האחר. הוא בחר להתעלם מעדות האדם הכי אוביקטיבי. הוא הנפגע עצמו. עדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי. בית המשפט בחר לקבל את גירסת העינויים. זהו רשע שלא ייסלח."

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק