בימ"ש המחוזי ידון בערר החקלאים מהשומרון "דורשים את שחרורם לאלתר ממעצר"

עו"ד עדי קידר: "לאחר מאבק משפטי, שוחררו כל החשודים" צילום: חוננו

בימ"ש המחוזי מרכז בלוד, ידון מחר (רביעי) בשעה 9:30 בבוקר בערר אותו הגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בדרישה לשחרר באופן מידי את החקלאים מהשומרון שנאלצו לגן על חייהם במהלך לינץ' של מאות ערבים.

בערר פרט עו"ד קידר את השתלשלות האירוע "מיד לאחר שהבינו העוררים כי הם עומדים בפני התקפה, החליטו לסגת מהמקום תוך שהם מודיעים ומזעיקים את גורמי הבטחון. בצר להם, הערבים חסמו את נתיב נסיגתם של העוררים אשר מצאו עצמם בתווך באופן בו הם חשופים לגורלם. העוררים ירדו מהרכב, כאשר חלק מהם ביקש לנסות להרגיע בדרכי שלום.

ואולם עם הגיעם למקום החלה קטטה המונית בה עשרות, אם לא למעלה מכך תוקפים את המבקשים, פיזית וכן באמצעות זריקות אבנים ונשק קר. חלק מהעוררים אשר אחזו בנשק ברשיון נאלצו לירות מס מועט של כדורים לאויר, דבר שלא הרגיע את התוקפים המשולהבים. בשלב מסויים ניגש אחד הערבים ונטל מקוש גדול מטרקטור והניף אותו לעבר אחד העוררים אשר היה בצמוד לו, ולא ראה את המתרחש והסכנה אורבת לפתחו, או אז אחד המבקשים ירה באותו מחבל, הציל את חיי חברו שרק בנס לא מצא את מותו בארוע." נכתב בערר.

צילום: חוננו

בנוסף נכתב כי "מיד לאחר ירי זה נסו המבקשים במהירות תוך שהם נוטלים את אותו מקוש, והגיעו אל מחוץ לשטח כאשר הם חבולים ומדממים לרבות חבלות ראש וכן פציעות בשל נשיכות הכלבים שלהם עצמם אשר כל הנראה זריקות האבנים והירי בלבלו אותם…

המדובר בארוע קשה שהסתיים בנס, ונכחו בו המבקשים צעירים ללא עבר פלילי לרבות קטינים אשר חוות חויה קשה ביותר. העוררים פונו לבית החולים שם נקבע כי עליהם לנוח ולחלקם ניתן טיפול תרופתי."

לאחר תאור השתלשלות הארועים, עבר עו"ד קידר לנמק את הטעונים המשפטיים, כאשר לסיכום מבקש קידר מבימ"ש להורות על שחרורם של העצורים באופן מידי.

נזכיר כי העצורים, חקלאים, תושבי היישובים נוף איילון, טלמון ודולב, אחד מהם נשוי ואב ל-5 ילדים. כולם בוגרי צבא, וחלקם בוגרי סיירות מובחרות ללא עבר פלילי. היום האריך בימ"ש השלום את מעצרם של שיים מהם ביומיים ושל העצור הנוסף בחמישה ימים.

 

החקלאים הותקפו יחד עם אחרים לפני כשבועיים בידי מאות ערבים, בקרקע יהודית בסמוך ליישוב מעלה שומרון, במהלך התקיפה שכללה ידוי אבנים ומכות נפגעו ארבעה מתוך הקבוצה, כוחות מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים מאיר בכפר סבא. החקלאים נאלצו להגן על עצמם כאמור באמצעות ירי מנשקם, לאחר האירוע דיווחו רשתות ערביות על פציעתם של שניים מהתוקפים.

אתמול (שני) שבועיים לאחר האירוע, עצרו שוטרים מימ"ר ש"י את בוגרי הצבא שנפגעו בלינץ', בחשד כי מהירי ההגנתי נפגעו שניים מהתוקפים הערבים. נציין כי כבר לאחר האירוע נחקרו כל החקלאים היהודים במשטרה ומסרו את גירסתם לאירוע, ולאחר חקירתם שוחררו.

בדיון בבימ"ש פנתה אמו של אחד העצורים לשופטת אופיר כתבי-ריבלין "אני מרגישה זכות להיות כאן ולשבת ליד דניאל ולא שמשטרת ישראל תבוא לנחם אותי. כאשר המתלונן לא נחקר אפילו, אני כאן בזכות. אני רוצה להודות למשפחה שהצילה את הילד שלי ושבזכותה הילד שלי חי. בתור אמא אין לי אלא להודות שדניאל הצליח להימלט יחד עם הנערים שהיו שם, ופתאום הגיעה לי הידיעה ואני מברכת שאני לא יושבת שבעה, ואני יושבת לידו ויש לי ילד בחיים, האם צריך מקה של מוות ושאני אהיה עוד אחת מהרשימה?."

כאמור, מחר צפוי להתקיים הערר בעניינם. מחוץ לבימ"ש צפוייה להתקיים הפגנת מחאה כנגד מעצרם.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק