ביהמ"ש קבע: התוקף הערבי יפצה את היהודי שהותקף

ניידת משטרה | צילום: ידידיה גרוסמן, חדשות ימנים
ערבי שתקף צעיר יהודי בעיר העתיקה יפצה אותו ב4,000 ₪, כך החליט ביהמ"ש השלום בירושלים • הפיצויים מצטרפים לעונש מאסר שהוטל על התוקף ותשלום פיצויים קודם • עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "מקווים שהדבר יהווה הרתעה כלפי תוקפים אפשריים נוספים, שיחששו שתקיפת יהודים תעלה להם ביוקר"

ביהמ"ש השלום בירושלים פסק כי על מגד בן מוחמד אל רמאדי לשלם פיצויים ליהודי אותו תקף בעיר העתיקה בירושלים לפני כארבע שנים. מדובר בפסיקה בתביעה אזרחית נגררת שהגיש הפצוע, לאחר שהתוקף הודה במעשיו בעסקת טיעון והורשע בפלילים. הפיצויים החדשים מצטרפים לעונש המאסר שהוטל על התוקף ולתשלום פיצויים קודם.

התקיפה אירעה לפני כארבע שנים, עת צעד תלמיד הישיבה היהודי ברחוב הבד בעיר העתיקה בירושלים. אל רמאדי חלף מול הבחור היהודי כשהוא מלווה בשניים מחבריו, ושלושתם החלו לצחוק על הבחור היהודי. לפתע וללא כל סיבה היכה אל רמאדי את היהודי בחזהו.

לאחר התקיפה נתפס אל רמאדי ונחקר במשטרה. הוא הודה במעשיו במסגרת עסקת טיעון והוטלו עליו חמישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות, שלושה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי על סך 1,000 ₪ לקורבן. בנוסף, נגזרו עליו שני עונשי מאסר על תנאי בתיקים אחרים.

המותקף היהודי הגיש תביעה אזרחית נגררת נגד אל רמאדי באמצעות עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, בגין התקיפה אותה חווה. בכתב התביעה נכתב כי כתוצאה מהתקיפה סבל התובע מכאבים בחזהו, מעוגמת נפש ומהשפלה קשה. כמו כן התקיפה גרמה לערעור בטחונו של התובע וחששות תמידיים שמקרה מהסוג הזה יחזור על עצמו בלכתו בעיר העתיקה או במקומות דומים.

כאמור, כעת החליט ביהמ"ש השלום בירושלים כי על אל רמאדי לשלם פיצויים נוספים לפצוע, על סך 4,000 ₪, וכן הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד על סך 1,500 ₪ נוספים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "אנו נמשיך לפעול בעקביות על מנת להרתיע תוקפי יהודים אנטישמים, בין השאר באמצעות פסקי דין אשר יחייבו את התוקף לשלם למותקף פיצויים מכיסו. ידע כל מחבל פוטנציאלי כי תקיפת יהודים תגרור עונש, הן עונש מאסר והן תשלום פיצויים, וכי אין בכוונתנו לעבור בשתיקה על תקיפות אנטישמיות כאלו. אנו מקווים שהדבר יהווה הרתעה כלפי תוקפים אפשריים נוספים, שיחששו שתקיפת יהודים תעלה להם ביוקר".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק