ביהמ"ש יזמן לחקירה את השופטים הפלסטינים שגזרו גזר דין מוות על משת"פ?

צילום: דוברות בתי המשפט
עו"ד ברק קדם: "חקירת השופטים והחוקרים הפלסטינים על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים, תשפוך אור על החקירות המזוויעות הנוהגות ברשות"

בקשה חריגה לזימון שופטים פלסטיניים לעדות וחקירה, הוגשה לבית משפט המחוזי בירושלים, במסגרת תביעתם של 52 משתפי פעולה עם ישראל.

התובעים, באמצעות עו"ד ברק קדם ממשרד ארבוס קדם צור, מבקשים לזמן לעדות וחקירה את שלושת השופטים שדנו משתף פעולה למוות, את התובע הכללי של הרשות הפלסטינית ואת אנשי כיתת היורים שביצעו את גזר הדין.

מונזאר חפנאוי, בן לאם יהודיה שעברה להתגורר בשכם, היה מגדולי הסוחרים ברשות הפלסטינית. בשנת 2001 נעצר חפנאוי בחשד לשיתוף פעולה עם ישראל. לאחר עינויים פיזיים קשים מאוד שנמשכו חצי שנה, הוא נשפט על ידי בית המשפט של הרשות הפלסטינית ונדון למוות על ידי כיתת יורים ולהחרמת כל רכושו, כולל כל המפעלים שלו, חשבונות הבנק ונכסי הנדל"ן שבבעלותו.

בסרטון שנחשף לאחרונה ואשר הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת הגשת הראיות, ניתן לראות את משפטו של חפנאוי, את טענות התובע הכללי במשפט, את הכחשתו של חפנאוי, את ההמון המוסת המבקש נקם, ואף את הוצאתו להורג בידי כיתת היורים.

חפנאוי וחמישים ואחת משתפי פעולה נוספים המיוצגים על ידי עו"ד ברק קדם ועו"ד אריה ארבוס, מנהלים תביעה בבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד הרשות הפלסטינית בשל חטיפתם, כליאתם ועינויים על ידי הרשות.

עו"ד ברק קדם. צילום: יחצ

במסגרת פסק דין חלקי, כבר פסק להם בית המשפט המחוזי בירושלים 13 מיליון ₪ בגין שלילת חירותם. תביעתם העיקרית בסך מאות מיליוני שקלים, בשל העינויים שסבלו, הנכויות שנותרו בגופם והאונס והרצח של חלקם, מוסיפה להתנהל בימים אלו בבית המשפט.

במסגרת תביעתם העיקרית הוגש לבית המשפט סרטון המתעד את המשפט והרצח, ובית המשפט התבקש לזמן לחקירה ועדות את השופטים הפלסטינים, התובע הכללי, הסוהרים, החוקרים ואנשי כיתת היורים.

עו"ד ברק קדם מסר בתגובה: "חקירת השופטים והחוקרים הפלסטינים על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים, תשפוך אור על החקירות המזוויעות הנוהגות ברשות, על מכשירי עינויים שפסו מן העולם בימי הביניים אך עדיין פועלים במרתפי הכליאה של הרשות, על משפטי ראווה לצהלות ההמון המוסת, ועל רצח בחסות החוק בידי כיתות יורים.

ישראל, החתומה על האמנה הבינלאומית נגד עינויים, לא יכולה לעמוד מנגד כאשר עינויים כאלה מבוצעים במרחק חצי שעת נסיעה מבירתה. על ישראל להעמיד לדין את כל מי שהיה מעורב בזוועות האלה.

כאשר מדובר במשתפי פעולה, חובתה של ישראל גדלה שבעתיים. משתפי הפעולה השליכו את נפשם מנגד על מנת לסייע לישראל למנוע טרור, מוות ושכול מאזרחי ישראל. על בתי המשפט של ישראל לעשות אתם צדק ולהטיל על הרשות פיצויים משמעותיים שישקפו את נזקם ואת הסלידה של החברה המתורבתת מעינויים ברבריים".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק