בושה: עמירם בן אוליאל לא יוכל להתפלל במניין ביו"כ

דומא
עמירם בן אוליאל. בבית המשפט
שופט בית המשפט המחוזי חייב את שב"ס לאפשר לעמירם בן אוליאל תפילות כהלכתן אך ללא מניין • השופט קבע כי השב"ס יקים בתאו של בן אוליאל מחיצה או לחלופין יקצה לו תא ללא שירותים

שופט בית משפט המחוזי בבאר שבע שלמה פרידלנדר הורה לשב"ס לאפשר לעמירם בן אוליאל, להתפלל תפילות כהלכתן וקבע כי לא ניתן למנוע מבן אוליאל להתפלל ומניעה שכזאת היא פגיעה קשה בחופש הדת שלו. השופט נתן את החלטתו בעתירת בן אוליאל כאשר  בעתירה טען בן אוליאל באמצעות עו"ד איתמר בן גביר כי נמנע ממנו להתפלל במקום שמאפשר תפילה, כי בתאו יש שירותי בול קליעה ואין ביניהם לבין התא מחיצה כנדרש וכי השב"ס אוסר עליו להתפלל במניין. בעתירה נטען כי אסירים ביטחוניים ערבים זוכים להתפלל בקבוצה ואין כל סיבה שבן אוליאל לא יזכה לכך.

השופט פרידנלדר הורה לשב"ס להשיב, אפשר לעורך דין בן גביר להגיב ולפני מספר דקות נתן את החלטתו. באשר לתפילה במניין קבע השופט כי לא הוכחה בפניו אפליה אל מול האסירים הביטחוניים אך כדי שתעמוד לרשותו התשתית העובדתית הוא קובע דיון המשך בעתירה לאחר החג. השופט קבע כי ביום כיפור זה חלק גדול מעם ישראל לא יתפלל במניין ובכך אולי עוקצה של הפגיעה תהיה פחות קשה.

יחד עם זאת באשר לזכות התפילה ולעובדה כי תאו של בן אוליאל לא מאפשר תפילה כאשר שירותים נמצאים בתוך החדר קיבל השופט את טענתו של בן אוליאל וקבע כי לצערו לא הובאה בפניו גרסה עובדתית מבוררת מטעם שירות בתי הסוהר באשר למאפייני התא. בנסיבות אלה, ומאחר ובהעדר מקום נקי אסור להתפלל הורה השופט כי קצין שב"ס יגיע לתא של בן אוליאל עוד בשעות הקרובות לפני החג, וידאג כי במקום תהיה מחיצה בין השירותים לבין התא לרבות בדרך של איטום חדר השירותים למניעת ריח.

עוד קבע השופט כי ככל שאין אפשרות להקים מחיצה שכזאת תינתן לעותר אפשרות להתפלל מחוץ לתא במקום שמותר להתפלל בו מבחינה הלכתית. השופט גם הורה למזכירות בית המשפט לקבוע דיון מהיר בעתירה.

עו"ד בן גביר מסר ל'חדשות ימנים': "מדובר בהחלטה חשובה שיש בה כדי לענות על הגדרת מדינת ישראל כמדינה יהודית ואני שמח שבית המשפט הבהיר לשב"ס שזכותו של כל יהודי להתפלל ושב"ס חייב לאפשר התנאים לכך, אולם יחד עם זאת קשה להתעלם מהאפליה שנוצרה בין בן אוליאל לבין רוצחים ומחבלים ערבים אשר זוכים לזכות תפילה קבוצתית ודווקא על בן אוליאל נאסר. בדיון ההמשך ננסה להוכיח כי יש אפליה בין בן אוליאל לבין אסירים ביטחוניים ערבים וכי שירות בתי הסוהר מפלה אותו לרעה".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

ממשלת החמאס מאפשרת קריאות אללה וואכבר בשער שכם אבל דגל ישראל אסור

סילוואד: מאות בלתי מעורבים בצעדה לכיוון הבית של המחבל שחוסל באות הזדהות עימו.
מזהים את הפועל בניין שהעסקתם כי הוא הרבה יותר זול?

האלימות בשמאל לא פוסקת: אחרי שארגוני שמאל קיצוני קראו להגיע ולהתעמת עם ח"כ בן גביר - פעילי שמאל זרקו לעברו ביצים וניסו לתקוף אותו פיזית

עוד ציוצים...
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק