בדרך לתוכנית המאה? נתניהו וגנץ הוזמנו לארה"ב בשבוע הבא

ראש הממשלה נתניהו וסגן נשיא ארה"ב, מייק פנס

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, המבקר בישראל במסגרת אירועי יום השואה הבין לאומי, הזמין היום (חמישי) את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וכן את יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לביקור בהול בארה"ב בשבוע הבא. על פי הדיווחים, ממשל טראמפ שחיכה עד כה עם פרסום תוכנית המאה עד שתקום ממשלה בישראל, החליט שלא לדחות יותר ולפרסם את התוכנית עוד לפני הבחירות.

על פי הערכות טראמפ צפוי לתת אישור למדינת ישראל לספח את יהודה ושומרון בתמורה להקמתה של מדינה פסטינית. בישראל מעריכים כי נתניהו יאשר את העיסקה, אך ברשות הפלסטינית ידחו אותה מה שיאפשר את ההסדרה מצד אחד אבל לא יוביל למדינה פלסטינית מהצד השני.

בימין מברכים על הקולות שמגיעים ממשל ארה"ב, אך אם זאת הם מביעים חשש מהמחיר שישראל תאלץ לשלם. ‏בכירים בהתיישבות מספרים כי הם עודכנו על הסכמת האמריקאים להחיל את החוק הישראלי בבקעת הירדן וביישובים ביהודה ושומרון. לדברי הבכירים, יש כאן הזדמנות היסטורית יחודית, נתמוך במהלכים אבל לא נסכים למדינה פלסטינית.

במפלגת עוצמה יהודית הגיבו לתוכנית ואמרו: "בעקבות הדיווחים על תוכנית המאה ממפלגת עוצמה יהודית נמסר כי "כל תוכנית שתכיר בריבונות ישראלית ביישובים ביהודה ושומרון מבורכת, אך מנגד צריך לומר באופן ברור: לנתניהו אסור למצמץ מול דיבורים על אסון בדמות הקמת מדינה פלסטינית וצריך להביע במפורש התנגדות ישראלית לכך".

"תנאי שכזה יהווה פגיעה חמורה בבטחונה של המדינה ואזרחיה. כינונה של מדינה פלסטינאית ביהודה ושומרון מהווה סכנה קשה לאזרחי ישראל וראש הממשלה צריך לעמוד בתוקף על כך שהרשות של המחבלים לא תהפוך למדינה עצמאית שמסכנת את ישראל" נמסר מטעם עוצמה יהודית.

בתנועת רגבים הגיבו גם הם על הדיווחים ומסרו: "בעקבות הפרסום כי ראש הממשלה נתניהו ובני גנץ זומנו לוושינגטון לשבוע הבא, שם תוצג להם 'תכנית המאה' של הנשיא טראמפ, בתנועת רגבים קוראים לנתניהו לשמור באופן מוחלט על האינטרס הישראלי.

"יש פה הזדמנות היסטורית להחלת הריבונות על איזור יהודה ושומרון, ערש התרבות והמולדת ההיסטורית של העם היהודי", אומר מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. "אנחנו קוראים לראש הממשלה לא להחמיץ את ההזדמנות, ולהחיל את הריבונות על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון, כשלב ראשוני להחלת הריבונות על יהודה ושומרון כולה. תמו ימי עזה ויריחו תחילה. מהיום – מעלה אדומים, בקעת הירדן ועופרה תחילה" הוסיפו בארגון רגבים.

צילום: חיים צח / לע"מ

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק