בדרך לבחירות שלישיות? וועדת הבחירות הסכימו להקדים את תאריך היציאה לקלפיות

View of a voting notes at a voting station in Jerusalem, during the Knesset Elections, on September 17, 2019. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** ????? ?????? ???? ????? ???? ???? ?????

וועדת הבחירות המרכזית פרסמה אתמול כי היא מסכימה להקדים את הבחירות עד לסוף פבואר. במידה והמהלך יצליח, הבחירות יוקדמו ל25 בפבואר (ל' שבט), אך קודם כל זה יצריך שינוי חקיקה של הכנסת. בוועדת הבחירות אומרים כי הם אינם יכולים להקים יותר מכך מכיוון שהם צריכים להעירך לבחירות כראוי. אם המהלך לא יצליח, אזרחי ישראל יצאו לקלפיות בשלישית או שבוע לאחר מכן, בתאריך 3/3, או שלושה שבועות לאחר מכן 17/3.

במקביל, פנו לאחרונה ח"כים מהימין ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, להחזיר את המנדט שניתן לכנסת לנשיא המדינה. על פי הפרסום הבוקר (שלישי) בישראל היום, הגורמים הפוליטיים נימקו את בקשתם בכך שאין שום התקדמות במו"מ להרכבת קואליציה. לדבריהם "מדובר בבזבוז זמן, מהפגישות אין שום התקדמות. אתמול ראינו החרפה של הטונים, יש יותר התרחקות מהתקרבות. חבל להכניס את המדינה לסחרור".

עוד הוסיפו הגורמים הפוליטים, על פי הפרסום בישראל היום, "גם אחרי שנתניהו מסכים לצאת אחרי חמישה חודשים, הם (כחול לבן מ.ה) לא מסכימים". על פי אותם הגורמים, אדלשטיין השיב כי הוא עדיין רוצה לסיים עם סבב הפגישות ולנסות לראות האם ניתן להזיז בכל זאת משהו.

במקביל, הבוקר הודיעו בכחול לבן שהם מקפיאים את השיחות עם הליכוד כל עוד בליכוד לא מסכימים שגנץ יהיה הראשון ברוטציה במידה ותוקם ממשלת אחדות.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק