בג"ץ קבע: אבתיסאם מראענה רשאית לרוץ לכנסת

אבתיסאם מראענה ועורך דינה • צילום: יוסי זמיר/לע"מ
לאחר פניית עו"ד איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית לוועדת הבחירות בגין פסילת איבתיסאם מראענה, בג"צ קבע: "מראענה רשאית להתמודד לכנסת"

ברוב של שמונה מול תשעה, שופטי בג"ץ אישרו היום (ראשון) את התמודדותה של איבתיסאם מראענה, מספר 7 ברשימת העבודה ובכך הפכו את החלטת וועדת הבחירות.

יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית, עו"ד איתמר בן גביר הגיב: "שוב בית המשפט העליון מוכיח שהוא לא מסוגל לפסול תומכת טרור. ההחלטה המבישה והמנוגדת לחוק להכשיר את מי שקוראת להשמיד את זכרון יעקב, לועגת לניצולי שואה ובזה לחיילי צה"ל – מעלה מסקנה אחת בלבד: בבחירות הקרובות יש לעם ישראל הזדמנות לבחור ממשלת ימין חזקה עם ציונות דתית גדולה, שתגוון את הרכב בית המשפט העליון ותבצע את התיקונים הנדרשים במערכת המשפט".

בן גביר הוסיף כי "כל בר דעת מבין שהנימוקים לפיהם מראענה "התנצלה" על דבריה שווים כקליפת השום ועל עשירית מדבריה של מראענה נפסלו ד"ר בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין, ולהם לא הועילה כל התנצלות. כעת יש הזדמנות נדירה להביא להקמת ממשלה שתערוך רפורמה אמיתית בעולם המשפט".

"שוב בית המשפט העליון מוכיח כי הוא לא מסוגל לפסול תומכי טרור" | צילום: עמנואל גרסטל

בתנועה למשילות ודמוקרטיה מוסרים: "המחוקק שקבע כי בית המשפט העליון יהיה אמון על אישור החלטה לפסול מועמד מלהתמודד בבחירות בכנסת, הוא גם זה שקבע 3 עילות פסילה בסעיף 7א לחוק יסוד: הכנסת.

בעוד שהמחוקק יצר 3 עילות שוות, ללא הבחנה ביניהן, הרי שבית המשפט בוחר פעם אחר פעם להעצים את עילת הגזענות, ולצמצם את עילות הטרור והחתירה תחת זהותה של מדינת ישראל. התוצאה הינה תומכי טרור מובהקים, כגון עזמי בשארה, באסל גאטס וחנין זועבי בכנסת.

התוצאה הידועה מראש רק מזכירה לנו שוב שבית המשפט פוסק בעניינים ערכיים, תוך שהוא משליט את ערכיהם של שופטיו על ערכי המחוקק, גם כאשר המחוקק הבהיר את כוונתו במפורש בחוק ובדברי ההסבר שצורפו אליו".

לסיום הוסיפו: "יש להוציא מידי השופטים את הסמכות להוות החותם הסופי לעניין פסילת מועמדים ורשימות לכנסת עד ליום בו בחירת השופטים לבית המשפט העליון תיעשה, כמקובל בעולם, באופן שייצר ייצוג הולם של המגוון הערכי של תושבי מדינת ישראל".

חה"כ אריאל קלנר (הליכוד) תקף: "פסק הדין של בג"ץ אינו מפתיע. גם אם ייכנס לבית המשפט העליון מועמד חמוש בקלאצ'ניקוב וישאג בכל כוחו: "איטבח אל-יאהוד!", בפסק הדין יצויין ש"לא הצטברה מסה קריטית של ראיות לפסילה".

ח"כ אריאל קלנר. צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

את בג"ץ אנחנו מכירים ולא מהיום. ממפלגת העבודה בראשות זאת שקראה לאמהות לא לשלוח את בניהם ל"צבא הכיבוש" אני גם לא מצפה לדבר.

אבל מכם, גדעון ובנט אני כן מצפה להתחייבות חדה וברורה שלא להקים קואליציה ולא להסתייע בשום אופן על איבטיסאם מראנה. לא צריך להיות אפילו להיות ימני בשביל זה. גם ציוני זה מספיק".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
1 תגובה
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
ישי
3 years ago

✎ תגובה באמצעות פייסבוק