בג"ץ פסק על פינוי היישוב מצפה כרמים | תנועת רגבים: הD9 של בג"ץ מופנה לצד אחד

בג"ץ הורה היום כי היישוב מצפה כרמים יפונה בתוך שלוש שנים, בניגוד לעמדת המדינה והיועץ המשפטי לממשלה. עו"ד איתמר בן גביר: "מדהים שחאן אל אחמר עומד על תילו ובגץ שוב קוצב חיים להתיישבות יהודית מפעמת"

בג"ץ הורה היום כי היישוב מצפה כרמים יפונה בתוך שלוש שנים, בניגוד לעמדת המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, כי ההתיישבות במקום בוצעה בהתאם להסכמה שלטונית, ולפיכך יש להחיל עליו את מתווה "תקנת השוק" המכונה "סעיף 5".

מאיר דויטש, מנכל תנועת רגבים, תוקף בחריפות את פסק הדין: "במשך שנים ובאופן עקבי, בג"ץ הופך אבן אחר אבן כדי למצוא כל אמתלה שתמנע הריסת בניה ערבית בלתי חוקית, ואילו במקרים הפוכים, כמו במצפה כרמים, נתיב האבות, עמונה, עפרה, מגרון ועוד ועוד, בג"ץ מרים את כף הD9 ולא מותיר אבן על אבן", אומר דויטש.

כזכור, היועמ"ש ‏אביחי מנדלבליט ניסה לשכנע את שרת המשפטים הקודמת, איילת שקד לוותר על קידום חוק ההסדרה, כאשר בתמורה לכך הוא יקדם את מתווה תקנת השוק (סעיף 5 לצו בדבר רכוש ממשלתי) כדי להסדיר את מצבם המשפטי של אלפי מבנים ביישובי יהודה ושומרון. בפועל, לפני שלושה חודשים פסל בג"ץ את חוק ההסדרה, והיום דחה את מתווה תקנת השוק.

"בפסיקותיו בשנים האחרונות, בג"ץ מלמד כי לא מעניין אותו לא המשפט ולא הצדק, אלא מהווה זרוע ביצוע של העמדות הפוליטיות בהן אוחזים שופטי בית המשפט העליון. עם זאת, יש לזכור כי הממשלה שלא מנעה את חקיקת פסקת ההתגברות, ולא ריסנה את ההפיכה השיפוטית, נושאת באחריות לא פחות כבדה".

"אם תושבי מצפה כרמים היו רוצחי חיילים, האם בג"ץ היה מותיר את בתיהם על תילם", מוסיף דויטש באירוניה מרה.

סרטון שפרסמה תנועת רגבים עם ביטול חוק ההסדרה בבג"ץ לפני כשלושה חודשים:

עו"ד בן גביר מראשי עוצמה יהודית הגיב על פסיקת בג"צ: "מדהים שחאן אל אחמר עומד על תילו ובגץ שוב קוצב חיים להתיישבות יהודית מפעמת. העניין הם לא שופטי בגץ, אלא הפוליטיקאים שממהרים לגנות ולתקוף, אך אף אחד מהם לא היה מספיק אמיץ לעשות רפורמה אמיתית בבג"ץ".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק