ארגוני הימין בפניה מאוחדת לממשלה: לפרק את קבינט המלחמה ולבטל

ארגוני הימין בפניה מאוחדת לממשלה: לפרק את קבינט המלחמה ולבטל את המינויים בצה"ל

שורה של ארגוני ימין פנו היום בקריאה משותפת וחריגה לראש הממשלה ולשרים, לפרק את קבינט המלחמה ולבטל את המינויים האחרונים של הרמטכ"ל בצמרת צה"ל. זו הפעם הראשונה שנשמעת בצד של המפה קריאות מפורשות לסיים את השותפות עם גנץ.
במכתב פומבי שהופץ לשרים על ידי הארגונים הם כותבים כי "המשימה הראשונה במעלה היא השבת השליטה על כל מרחבי רצועת עזה לידיים ישראליות. אסור להפריט ולהפקיד שוב את ביטחון אזרחי ישראל בידי אף גורם זר מלבד צבא ההגנה לישראל. קצנו במחשבה שמיקור חוץ יעניק לנו ביטחון".
כותבים טוענים כי עמדתם מייצגת את הרוב המוחלט של המערך הלוחם בצה"ל, אולם תקרת זכוכית מונעת מקולם להישמע. לדבריהם, "דעותיהם של רוב מוחלט של אלה המרכיבים את המערך הלוחם בצה"ל אינן מיוצגות במעגלי קבלת ההחלטות הקריטיות. האנומליה הזו חייבת להיפסק! המערכת המעוותת הזו מייצרת לחצים בלתי דמוקרטיים, מבית ומחוץ, לקבלת החלטות גרועות, משמרת את קונספציית הפעולה השגויה ששלטה בנו ערב ה7.10- ואין לציבור יכולת ערעור אמיתית עליה אנחנו קוראים לממשלת ישראל, שהצבא מסור למרותה , ושר הביטחון אינו אלא נציגה, לבטל את המינויים שעשה הרמטכ"ל לאחרונה, ולגוון את המטה הכללי. סביב שולחן המטה הכללי צריכים לשבת קצינים בעלי תפיסות עולם מגוונות. לא יתכן שמעל רוב קציני המערך הלוחם בצה"ל, תרחף תקרת זכוכית".
עוד נאמר במכתב כי על "ראש הממשלה וחברי הממשלה להתעשת ולתת את פתחון הפה הראוי לרוב המוחלט של עם ישראל – שבחר בכם . בטלו לאלתר את קבינט המלחמה וחזרו להתנהלות התקינה במסגרת הגופים הסטטוטוריים המעוגנים בחוק לניהול המדינה- ממשלת ישראל והקבינט הביטחוני מדיני"
בין החתומים על המכתב, אם תרצו, חוג הפרופסורים, עד כאן, רגבים, התנועה למשילות, פורום קפה שפירא, בת חורין, נצח ישראל ואחרים. לדבריהם, "יש בודדים בקרבנו שעדיין שבויי ם בקונספציה שהתפוצצה סביבנו באכזריות. למרות שיעורה הזניח בציבור של קבוצה זו, חבריה מחזיקים בעמדות כוח והשפעה לא פרופורציונאליות בתקשורת, בפקידות הבכירה, באקדמיה ואפילו בממשלה ובכוחות הביטחון. קבינט המלחמה המצומצם, שנולד מתוך רצון להביא לאחדות שכל כך נחוצה בשעות קשות אלו, יצר עיוות בלתי נתפס. היחס ההגיוני בין מי שמייצגים את הרצונות ותפיסות העולם המפוכחות של הרוב המוחלט בעם , למול המיעוט השבוי בקונספציית אוסלו הופר. בשם 'אחדות' יש סביב שולחן המטה הכללי וקבינט המלחמה כמעט אחידות מחשבה – מסוכנת מאין כמוה, המדירה חלקים גדולים מהעם לחלוטין".

תגובות

תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

תגובה באמצעות פייסבוק

כתבות אחרונות:
ימנים בטוויטר:
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים:

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏