ארגון חוננו ומשפחות שכולות: ביקשו להיות צד בהליך שלילת אזרחות ממחבלים

זירת פיגוע. ארכיון. צילום: דוברות המשטרה
ארגון חוננו, ארגון בוחרים בחיים ומשפחות שכולות ביקשו להיות צד בהליך שמתקיים בביהמ"ש העליון לגבי שלילת אזרחות ממחבלים ערבים בעלי אזרחות ישראלית

ארגון חוננו, ארגון בוחרים בחיים של משפחות שכולות ומספר משפחות שכולות הגישו יחד בקשה להצטרף כצד להליך שמתקיים בביהמ"ש העליון, בשאלת שלילת האזרחות של ערביי ישראל המבצעים פיגועים נגד מדינת ישראל.

בבקשה נכתב כי לנושא שלילת האזרחות חשיבות ציבורית רבה והפסיקה בו תשפיע על הציבור בישראל, לכן ראוי כי ביהמ"ש ישמע את מגוון הדעות בציבוריות הישראלית ויתן להן מקום. עוד הודגש כי עמדת המבקשים טרם הובאה בהליך.

בהמשך הבקשה פורט כי למשפחות השכולות המבקשות להצטרף להליך ישנה זיקה כפולה לנושא, זיקה פרטית וזיקה לאומית. מדובר במשפחות שיקיריהן נרצחו בפיגועים ע"י תושבי ישראל, והן מעוניינות כמובן בשלילת התושבות של המפגעים, בין היתר "מחשש שמא אותם תושבים ישתחררו וישובו להלך בינינו כאנשים שווי זכויות ובלא שיוותר רושם לכך שהם רצחו את יקירי המשפחות ממניעי שנאה וטרור".

ארגון חוננו מצטרף למשפחות המבקשות מצד הזיקה הלאומית, אשר המשפחות השכולות נבחרו על כורחן לשאת.

המבקשים דוגלים בשלילת האזרחות של מחבלים ישראליים, וטוענים כי "בחירה של ערבי ישראלי לנקוט בטרור מזויין נגד מדינת ישראל אחת דינה שלילת האזרחות שלו". עוד התייחסו המבקשים לעובדה כי המחבלים מקבלים שכר מהרשות הפלסטינית על הפיגועים שביצעו, ובכך שלילת האזרחות מהווה ביטוי משלים לבחירה של אותו מחבל להצטרף לשורות ארגון טרור.

בסוף הבקשה נכתב כי המסר אותו מבקשים המשפחות והארגונים להפיץ הוא "הטרור מחוץ לתחום, פיגועים אנטישמיים הם מחוץ לתחום, בגידה במולדת היא מחוץ לתחום. אלו הם קווי גבולות הגזרה של מוסד האזרחות הישראלי".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את כלל המבקשים להצטרף להליך מסר "מדינת ישראל היא מדינה שנותנת זכויות שוות לכל אזרחיה – היהודים והערבים כאחד. אבל אזרח מתוך מדינת ישראל שמחליט לחבור לארגוני הטרור ולעשות פיגוע נגד מדינת ישראל, לא אמור להיות אזרח בה".

עו"ד יאדו התייחס אף הוא למשכורות מהרשות הפלסטינית "הדברים נכונים שבעתיים כלפי מחבלים שמקבלים משכורות מהרשות הפלסטינית. הרשות מקיימת ארגון טרור אחד מהגדולים שקיימים בעולם, שמושקעים בו מעל מיליארד שקלים כל שנה – משכורות גמול לטרוריסטים".

לפי יאדו, פה עובר גבול האזרחות "כל מחבל כזה מקבל כל חודש משכורת דשנה, גבוה יותר מהשכר הממוצע ברשות, בעבור ביצוע פעולת טרור. אדם כזה, שמשתייך תעסוקתית, ארגונית ומדינית לארגון טרור – לא אמור להיות אזרח מדינת ישראל. המדינה היא מדינה של כל אזרחיה, יהודים בצד ערבים, אך למוסד האזרחות יש גבולות גזרה. הטרור הוא מחוץ לתחום, זה המסר שלנו לבית המשפט".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק