ארבע שנות מאסר בפועל ותשלום פיצויים למחבלים שפצעו תינוק בעוקף חלחול

זריקות אבנים. צילום: עין לציון
45 חודשי מאסר בפועל נגזרו על המחבל שהורשע בפציעת תינוק בגוש עציון לפני כשנתיים וחצי, וכן תשלום פיצויים למשפחה. בהחלטה נכתב כי עונש מאסר ממושך יתן ביטוי "לחומרת הסיכון לחייהם ולשלמות גופם של עובדי הדרך"

כ-4 שנות מאסר בפועל נגזרו על מחבל שיידה אבנים לעבר מכונית ישראלית בגוש עציון ופצע תינוק, וכן תשלום פיצויים למשפחה. בנוסף, עונשי מאסרים דומים נגזרו על שאר מבצעי הפיגוע, וסך הפיצויים הכללי שישלמו למשפחה עומד על עשרות אלפי שקלים.

הפיגוע אירע לפני כשנתיים וחצי, בכביש 60 עוקף חלחול, בין חברון לגוש עציון. חוליית המחבלים התמקמה בצד הדרך, ומשהבחינו ברכב ישראלי רגמו אותו באבנים ממרחק של עשרה מטרים, ופגעו בו. ברכב נסעו באותה העת זוג הורים ושני ילדיהם הקטנים. בנם הקטן, תינוק בן תשעה חודשים, נפצע קל מרסיסי זכוכית בפניו.

הוריו של התינוק הזעיקו את כוחות ההצלה והמשיכו בנסיעה לאורך 150 מטרים נוספים, עד שהבחינו בחיילים ששהו בצד הכביש ועצרו לידם.

צילום: עופר אוחנה

המחבל הואשם בגרימת חבלה בכוונה מחמירה ובזריקת אבנים לעבר רכב נוסע, ובית המשפט הצבאי יהודה במחנה עופר קיבל את הסדר הטיעון והשית עליו עונש מאסר בפועל של כ4 שנים, בנוסף לעונש מאסר על תנאי ותשלום פיצויים על סך 15,000 שח לנפגעים.

גם על שאר חברי החולייה, שניים במספר, הוגשו הסדרי טיעון עם עונשים דומים של כ- 4 שנות מאסר בפועל ותשלום מראש של 15,000 שח כל אחד – סה״כ תשלום פיצויים של 45,000 שח לנפגעי העבירה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את המשפחה כנפגעי עבירה מסר "בתיק הזה כמו גם בתיקים אחרים שאנו מלווים, בא לביטוי הכוח של נפגעי העבירה. למרות הקושי הראיתי שהיה בתיק, עמידה איתנה של נפגעי העבירה הביאה לכך שכל מחבל נאלץ לשלם מראש 15,000 ש"ח ולקבל עונש מאסר משמעותי של קרוב לארבע שנים.

אנחנו עדיין בתחילת הדרך, אבל אנו נמשיך לפעול יחד עם נפגעי העבירה להחמרת הענישה יותר ויותר כנגד המחבלים, קטינים כבגירים. את הטרור צריך להכניע בכל האמצעים."

נזכיר כי בסרטון שהתפרסם מהפיגוע, שצולם על ידי עופר אוחנה שהגיע למקום, נשמע אוחנה מדווח "אני במקום, יש לי תינוק פצוע מזריקות אבנים. בן כמה התינוק? תשעה חודשים. אמבולנס לבן אלי". ברקע נשמעת אימו של התינוק שואלת בדאגה "למה הוא לא מדבר? למה הוא לא מקשקש?". בהמשך מתאר אוחנה "אני בלי אמבולנס, אני עם הרכב הפרטי שלי פה, רכב ישראלי, תינוק בן תשעה חודשים, פגיעה ישירה של אבן לפנים. הוא קיבל רסיסים לעיניים, כרגע חובש צבאי מטפל בו. מחכה לחבירה עם אמבולנס".

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק