אלפים צעדו ברחבי יו"ש בקריאה להיאבק על אדמות המדינה

צילום: עמישב מלט
ברחבי יהודה ושמרון התקיימו 14 צעדות במקביל בקריאה לממשלה החדשה שלא להפקיר את השטח להשתלטות של הרשות הפלסטינית. ראשי המועצות: "בכל יום שעובר אנחנו מפסידים במלחמה"

כ-3,000 איש השתתפו אמש (שני) ב-14 צעדות שהתקיימו בכל רחבי יהודה ושומרון.

בצעדות, שנערכו מדרום הר חברון ועד לצפון בקעת הירדן, השתתפו אישי ציבור, ראשי מועצות ורבנים שונים שהגיעו על מנת לקרוא לרה"מ החדש, נפתלי בנט, ולממשלה החדשה שלא להפקיר את השטח להשתלטות הרש"פ על אדמות המדינה.

צילום: מתוך עמוד הטוויטר של עמישב מלט

מדובר באירוע מחאה חסר תקדים בשטחי יהודה ושומרון, והוא מתקיים בשיתוף שלל ארגונים, והמועצות האזוריות ביו"ש, ולע"נ אהוביה סנדק ז"ל. המארגנים מציינים כי הצעדות שהתקיימו היום הן שלב ראשון במחאה, ומדובר בפתיחה של סדרת פעולות שמטרתה לעצור את ההשתלטות הבלתי חוקית על שטחי המולדת. על השלטים באירוע נכתב "יוצאים מהקופסה – נאבקים על אדמות המדינה". המארגנים מסבירים כי הערבים משתלטים על המרחב, וחונקים את ההתיישבות במהלך אסטרטגי של בנייה מאסיבית. "אסור להיות אדישים. מתעוררים ולוקחים אחריות!" הסבירו המארגנים.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ מסר "בכל יום שעובר אנחנו מפסידים במלחמה. אדמות המדינה בלב הארץ נכבשות בידי הרשות הפלסטינית במהלך מתוכנן. הם יוצרים אזורי חייץ ומשתלטים על מקומות אסטרטגיים באין מפריע. אנחנו כמועצה עושים הרבה ויש התעוררות ציבורית אך זה דורש גם שינוי מדיניות דחוף כדי שלא נאבד את לב הארץ".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן הוסיף כי "התכנסנו בקריאה ברורה לכל מקבלי החלטות לשים בראש סדר העדיפויות את נושא השמירה על אדמות המדינה ברחבי יהודה ושומרון. עתיד המדינה וגבולותיה מונחים על כף המאזניים ואנו לא נפקיר חזית זו בשום מצב. ולא נפסיק להניף את דגל המדינה על כל שעל באדמתנו".

מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית, יהודה וולד, שהשתתף בצעדה במזרח גוש עציון הוסיף כי "אלפי הצועדים היום ברחבי יהודה ושומרון הוכיחו שוב שלא ויתרנו על אף רגב אדמה בארץ ישראל, שלא נפקיר אף גבעה לכיבוש ערבי ונפעל בכל כוחנו לשמירה על שטחי המדינה וחיזוק ההתיישבות היהודית בה. זה תפקיד של כל ממשלה יהודית ציונית. הפקרת אדמותינו לידי הערבים זה מעשה אנטי ציוני שמי ששותף לו ייזכר לדיראון עולם בהיסטוריה הישראלית".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שהשתתף בצעדה באביתר אמר "אנחנו דורשים מהממשלה לעצור את ההשתלטות העוינת של האויבים שלנו, על שטחי C בארץ ישראל, ולאשר את אביתר כישוב מן המניין במדינת ישראל. אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הביטחון בני גנץ, לכל חברי הממשלה, מימין ומשמאל ומהמרכז, בימים כאלו קשים, ימים של אובדן ערכים, ימים של מריבות בתוך העם, אין דבר יותר ערכי ואין דבר יותר נכון להתאחד סביבו מאשר לאמץ את 50 המשפחות החלוצות היקרות שגרות כאן, ולהכיר בישוב הזה כישוב מן המניין במדינת ישראל, ולתת את התשובה הציונית הנכונה לטרור".

גם ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, השתתף באירועים ואמר: "זאת הדרך להתחבר לארץ שלנו, לארץ התנ"ך. אסור לנו להתכנס רק בתוך היישובים אלא אנו צריכים לצאת לצעוד ולדרוש חזרה את המשילות על האדמות האלה"

הרב יוסף פלאי שהשתתף בצעדה בשילה אמר במהלך האירוע כי "הפעולות הקטנות שלנו הן מאוד משמעותיות. כל פעולה שמתחילה בקטן בעז"ה היא תלך ותגדל". הרב גידי בן זמרה, אחד ממארגני האירוע, דיבר אף הוא ואמר: "הצעדות הם לזכרו של אהוביה סנדק שמסר את נפשו על מרחבי הארץ. נוער הגבעות זיהו ראשונים את הבעיה והם חיל החלוץ במאבק כנגד ההשתלטות הערבית על אדמות המדינה. הצעדות נותנות להם גיבוי וכוח".

נציין כי מרביתם של האירועים התנהלו כסדרן למעט אירוע באביגיל שבו פורעים ערבים השליכו אבנים לעבר הבמה המאולתרת שהוקמה לצורך העצרת שהתקיימה בסוף הצעדה. הפורעים הצליחו לגנוב לשני הצעירים את הכלים וקצין מג"ב שהגיע למקום עצר את הערבי התוקף אך הכלים שנגנבו לא נמצאו. עם זאת האירוע במקום התנהל כסדרו בהשתתפותם של 300 משתתפים ובהם בין היתר מנהל וועד היישוב היהודי בחברון הרב הלל הורוביץ, ומנהל המתנ"ס במועצה אזורית הר חברון חיליק גוטמן.

על פי הנתונים שהגיעו מהחמ"ל של מארגני האירוע, בצעדה באביתר השתתפו גם כן 300 משתתפים, ובצעדות בלשם, שילה, גוש טלמונים ושער בנימין השתתפו כ-250 אנשים בכל אחת מהצעדות. בצעדות בבת עין ובנחל קנה השתתפו כ-150 אנשים בכל אחת מהצעדות, בתלם ובבקעה השתתפו קרוב מעל מאה משתתפים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק