אימו של אחד החקלאים היהודים: "הנסיבות היו יכולות להיות אחרות, ב"ה שיש לי ילד"

אימו של אחד החקלאים היהודים העצורים כעת לאחר שעברו לינץ' על ידי מאות מחבלים ערבים לפני כשבועיים, קוראת לשחרר אותו ואת העצורים הנוספים. לדבריה החקלאים נאלצו להגן על חייהם, וכעת במקום לעבד את הטראומה שעברו הם נלקחו למעצר וחקירה. היום (חמישי) יובאו העצורים לדיון נוסף בעניינם בבית משפט השלום פתח תקווה. את החקלאים העצורים מייצג עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, שהגיש ערר בבקשה לשחררם "מדובר באירוע קשה שנגמר בנס".

האם הסבירה כי בנה נמצא בחקירה עקב העובדה שעבר לינץ' "לפני שבועיים וחצי הוא היה במצב של לינץ', שמאות ערבים רצו פשוט לסלק אותו פיזית.. מהמקום שהוא היה. הבן שלי הוא בחור ישר, איש אמת, היה ביחידה מובחרת בצבא. אני סומכת על שיקול דעתו ויודעת שכל מה שעשה בגבעה הזו היה למען החברים וכדי שאף אחד לא יפגע".

עוד תיארה האם את ניסיון הפורעים לפגוע בבנה "אבל אותו כן רצו להרוג. ערבי הגיע עם קלשון ורצה לתקוע לו בראש. בשניה האחרונה חבר ראה את זה וירה באותו ערבי, וזה הציל את הבן שלי. אני לא רוצה לחשוב על זה. הנסיבות היו יכולות להיות אחרות לגמרי, אבל ב"ה יש לי ילד".

האם קראה לשחרר את בנה וחבריו ממעצר "אני רוצה שהציבור ידע שהסיפור הזה קיים. כמובן שיש אינטרס שלא ידעו ולא ישמעו, אבל יש היום במדינת ישראל שלושה בחורים שעצורים ונחקרים, ובמקום שיתנו להם טיפול נפשי על הטראומה שעברו – הם נמצאים בחקירות. אני בתור אמא זועקת את זעקת הבן שלי, ואני חושבת רק – יש לי זכות שיש לי בן לזעוק עליו".

בתוך כך, יו"ר מועצה אזורית שומרון יוסי דגן שלח מכתב למפקד משטרת מחוז ש"י, ניצב משה ברקת. במכתבו הסביר דגן כי החקלאים עמדו מול התקפה המונית שסיכנה את חייהם בצורה ממשית, ולולא השתמשו בנשקם להגן על חייהם האירוע כולו היה מסתיים אחרת.

נזכיר כי העצורים, חקלאים, הינם תושבי היישובים נוף איילון, טלמון ודולב, אחד מהם נשוי ואב ל-5 ילדים. כולם בוגרי צבא, וחלקם בוגרי סיירות מובחרות ללא עבר פלילי. לפני כשבועיים החקלאים הותקפו יחד עם אחרים בידי מאות ערבים, בקרקע יהודית בסמוך ליישוב מעלה שומרון. במהלך התקיפה שכללה ידוי אבנים ומכות נפגעו ארבעה יהודים מתוך הקבוצה, וכוחות מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים מאיר בכפר סבא. החקלאים נאלצו להגן על עצמם באמצעות ירי מנשקם, לאחר האירוע דיווחו רשתות ערביות על פציעתם של שניים מהתוקפים.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק