איחודים בשמאל; מריבות בימין

יומיים בלבד נותרו עד סגירת הרשימות לכנסת ה-23, ותמונת המפה הפוליטית מתחילה להתבהר. הבוקר (שני) הודיעו מפלגות העבודה-גשר ומפלגת מרצ כי הם ירוצו כבלוק טכני אחד בבחירות הקרובות וזאת במטרה שלא יגרם מצב שבו אחת המפלגות לא עוברת את אחוז החסימה.

שמה של המפלגה המאוחדת עוד טרם ידוע, אך סוכם כי הם ירוצו בבחירות הקרובות תחת האותיות 'אמת' של מפלגת העבודה. בראשות הרשימה יעמוד יו"ר העבודה עמיר פרץ, ואחריו ממוקמים יו"ר גשר, אורלי לוי אסקסיס ואז יו"ר מרץ, ניצן הורביץ. בהמשך הרשימה נמצאים חברי הכנסת תמר זנגברג, איציק שמולי, מירב מיכאלי, יאיר גולן, אילן גלאון, עמר ברלב, וח"כ רוויטל סוויד.

שתי המפלגות ייערכו היום בצהריים, בשעה 17:00 מסיבת עיתונאים בתל אביב, בה הם יציגו את הרשימה המלאה של המפלגה המאוחדת. נכון לרגע זה, ח"כ סתיו שפיר נותרה מחוץ לרשימה.

"בנט חייב לשים את האגו בצד"

לעומת זאת בימין עדיין אין חיבורים וכל מפלגה מאשימה את חברתה בכך שאין איחוד גם אצלם. המכשול הגדול ביותר לאיחוד הוא יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, שלא מוכן לשבת ברשימה אחת יחד עם אנשי עוצמה יהודית.

בכירים בימין החדש האשימו הבוקר את יו"ר הבית היהודי רפי פרץ, והטילו עליו את האחריות על כך שטרם הושג איחוד בימין, ועל כך שמפלגת ימינה לא קמה מחדש. לטענתם של הבכירים, הדבר היחיד שמונע כרגע את הקמת ימינה זו ההתעקשות של רפי פרץ והבית היהודי על ההסכם שחתמו עם עוצמה יהודית ועם בן גביר.

במפלגת הליכוד תקפו את הקולות שנשמעו מכיוון הימין החדש ואמרו כי "זוהי העת של הימין להתאחד. נפתלי בנט חייב לשים את האגו בצד ולאחד את כל מפלגות הימין על מנת למנוע אובדן מנדטים מיותר בפעם השלישית. מאמינים שהאחריות תגבר על השיקולים האישיים".

בתגובה לאיחוד בשמאל, אמרו במפלגת הבית היהודי: "מרגע שהוכרזו בחירות נוספות, פעלנו למען איחוד כולל במפלגות מימין הליכוד. האיחוד בשמאל מחייב את כולנו לאחריות – יש סכנה ממשית לממשלת הימין. אנו ממשיכים לפעול כדי שאיחוד כזה יצא לפועל. אנו קוראים לכל השותפים להתכנס ולהגיע להסכם בהקדם".

בעוצמה יהודית הגיבו גם לאיחוד בשמאל ואמרו כי "בזמן שמפלגות השמאל מתאחדות זו עם זו כדי למקסם את הקולות ולהביא לניצחון אצלנו בימין ממשיכים במשחקים ובויכוחים. אנו קוראים לכל מפלגות הימין האידיאולוגי להתכנס ולהגיע לסיכומים על ריצה משותפת של מפלגות הימין. הזמן נמרח מספיק, כעת זה הזמן לסגור במיידי את הדברים".

נזכיר כי הערב יתכנסו מרכז הבית היהודי על מנת לאשר את הרשימה וכן את האיחוד עם מפלגת עוצמה יהודית. במקביל יתכנסו גם חברי מרכז האיחוד הלאומי על מנת לאשר הרשימה שלהם. ככל הנראה שתי המפלגות יצביעו גם על נתינת סמכות ליו"ר לבצע איחודים גם לאחר ההצבעה וזאת על מנת לאפשר חיבורים נוספים עד הרגע האחרון.

כתבות אחרונות
ימנים בטוויטר

Twitter feed is not available at the moment.

הבהרה בעניין זכויות יוצרים

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏

תגובות

✎ תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

✎ תגובה באמצעות פייסבוק