אחרי ההרס באור מאיר: פוקס בצו מנהלי כנגד תושב הגבעה ההתנכלות

*אחרי ההרס באור מאיר: פוקס בצו מנהלי כנגד תושב הגבעה*

ההתנכלות לא פוסקת: אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס הודיע היום על כוונתו להוציא צו הרחקה מנהלי מיהודה ושומרון למשך חצי שנה, כנגד אלקנה נחמני תושב גבעת אור מאיר בבנימין.

הצו מגיע לאחר שלושה מסעות הרס אלימים שהתרחשו בגבעה בחודש האחרון בהוראתו של פוקס, שכללו את החרבת המבנים בגבעה, הרס כביש הגישה, החרמת ציוד רב ומעצר אלים של עשרות פעילים ששוחררו לבסוף לאחר ההרס.

נחמני הינו ממקימי גבעת אור מאיר בבנימין הסמוכה לישוב עפרה, ומנהל בימים אלו את הפעילות במקום. בגבעה מתגוררים כיום גרעין של בחורים שעוסק בפיתוח המקום, לצד עיבוד שטחים חקלאיים נרחבים וגידול שני עדרי צאן שחולשים על השטחים באזור ומונעים השתלטות ערבית מטעם הרש"פ שמנסה לייצר חנק על כביש 60 הסמוך.

אלקנה נחמני מסר בתגובה: "את שלהי כהונתו מנצל פוקס להאצת הקמת המדינה הפלסטינית בכל מחיר. מיומו הראשון בתפקיד נלחם פוקס בהתיישבות וטיפח את הרשות הפלסטינית. אם בהרס הראשון שהתרחש בגבעה טרם היה ברור המניע, כעת מטרתו של פוקס נחשפת בבירור: סילוק הגבעה מהשטח באמצעים דרקוניים שונים והפקרתו לידי ערביי האזור והרשות הפלסטינית שימהרו לנצל זאת ולייצר רצף טריטוריאלי ערבי".

"צר לי לבשר לפוקס אך שום מסעות הרס או צווים מנהליים דרקוניים ככל שיהיו לא ימנעו מאיתנו להמשיך במשימה של שמירה על אדמות המולדת. כפי שצלחנו עד היום את שורת ההתנכלויות והגבעה רק הלכה והתפתחה, כך יקרה בעז"ה גם עם צו ההרחקה המנהלי הזה", אמר נחמני.

תגובות

תגובה באתר

Subscribe
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

תגובה באמצעות פייסבוק

כתבות אחרונות:
ימנים בטוויטר:
Twitter feed is not available at the moment.
הבהרה בעניין זכויות יוצרים:

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים.
השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים"
אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל: ‏‪[email protected]‬‏